Від лучан приховують реальні ціни на гарячу воду?

news

Причиною відключення централізованої подачі гарячої води у Луцьку стало припинення постачання газу у котельні ДКП «Луцьктепло», тому що це підприємство заборгувало 57,1 мільйонів гривень НАК «Нафтогаз» за газ, спожитий для опалення та нагрівання води населенню.

 

Про це пише Анна Ахмєтова на мережі викривачів Corrupt.ua.

 

“Що ж тут дивного, пів-України живе без гарячої води. Так, дивний не сам факт припинення подачі послуги, яку чесно оплачують, за словами ВО керівника «Луцьктепла» Артура Василевського, 89% лучан, бо усі ми вже, ніби, звикли платити за те, що не завжди отримуємо. Дивують ті складні механізми обчислень, які видають остаточну суму боргу. Бо коли міська влада та «Волиньгаз» дає нам суму 57,1 мільйонів гривень, то у щотижневому звіті НАК «Нафтогаз» за цей період сума становить 65688086 гривень, тобто 62% оплати за цей рік, а ще через 3 тижні борг зменшується до майже 56 млн. гривень. Позитивна тенденція до зниження боргу? Якби ж то! Ще через тиждень, незважаючи на відсутність опалювального сезону і відключення гарячої води, сума боргу становила 60232198 гривень, тобто борг збільшився на 4 мільйони гривень”, – йдеться у повідомленні.

“Керівництво ДКП «Луцьктепло» ніяк не коментувало такі розбіжності, більше того, всіляко намагалося завадити оприлюдненню цієї інформації і уникнути відповідальності. Також покритий мороком таємничий договір на давальницьку сировину між ДКП «Луцьктепло» та ТзОВ «Західна теплоенергетична група», яка належить офшорній компанії Девонія Ентерпрайзіс Лімітед, що нібито належить групі «Континіум».

Схема співпраці ДКП «Луцьктепло» та ТзОВ «Західна енергетична група» досить проста. Луцьктепло купує газ у Нафтогазу і передає його на котельні, в тому числі і на одну з найбільших у місті, приватну, яку в свій час приватизувало ТзОВ «Західна енергетична група». Витратні рахунки при виробництві тепла котельні передають назад на Луцьктепло де, співставляючи ці розрахунки, між комунальними і приватною котельнями, виводиться середня цифра за якою НКРЕКП встановлює тариф мешканцям міста.

Лучани платять по цих тарифах Луцьктеплу, а те, в свою чергу, повертає кошти Нафтогазу за газ і Захід ТЕГу за вироблене тепло. І вже не раз звучало, що у вартість вироблення тепла Захід ТЕГ включає до 30% зайвих витрат, які оплачують містяни, приносячи його господарям величезні додаткові кошти.

От, власне, і склалася ситуація, коли від громади приховують інформацію і маніпулюють цифрами на мільйони гривень, витягуючи з кишень лучан останнє, а депутати міської ради не хочуть проголосувати навіть за створення тимчасової контрольної комісії, яка б перевірила Луцьктепло, хоча про махінації керівництва та фінансові зловживання повідомили представники трудового колективу, які прийшли на одну з сесій міськради”, – пише журналістка.

0 Комментариев