Верховна Рада ухвалила законопроєкт про “клуб білого бізнесу” з 5000 компаній

news

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11084, який створює перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Компанії, які увійдуть до цього списку, будуть рідше перевірятися.

Документ у другому читанні та в цілому підтримали 263 народні депутати, повідомив перший заступник голови профільного парламентського комітету Ярослав Железняк.

“На сьогодні автоматично до цього клубу включається 5000 підприємств. Їхній перелік і перелік критеріїв, яким потрібно відповідати, незабаром буде на сайті Державної податкової служби”, – сказав голова податкового комітету Данило Гетманцев після ухвалення закону.

Законопроєкт передбачає, що підприємці, які відповідають прозорим критеріям щодо рівня сплати податків і рівня зарплат, будуть звільнені від податкових перевірок.

Документ розширює поняття “податковий ризик” і впроваджує термін “комплаєнс (управління податковими ризиками)”.

Платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:

  • Мораторій на документальні перевірки, за винятком деяких видів;
  • Скорочення строків камеральної та документальної перевірок для цілей бюджетного відшкодування;
  • Скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
  • Закріплення за платником податків комплаєнс-менеджера для взаємодії, у тому числі дистанційно та через відеоконференції;
  • Право отримувати відомості про податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики, а також консультації щодо усунення таких ризиків у п’ятиденний строк на запит платника.

Рада бізнес-омбудсмена проаналізувала ситуацію з податковими перевірками в Україні за останні сім років. Розслідування показало, що перевірки у більшості випадків закінчуються штрафами, які потім оскаржуються в судах, що негативно впливає на довіру бізнесу до податкових органів.

Джерело: https://biz.liga.net/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев