Великий піст 2021: що можна їсти, а що заборонено

news

В понеділок, 15 березня православні християни зустрічають Великий піст, який є одним з найсуворіших і найтриваліших в році. У 2021 піст триває з 15 березня по 1 травня – всього 48 днів. 2 травня християни відзначають Великдень. Сенс цього посту – в очищенні душі і тіла, відмові від мирського, щоб увійти в Великдень з чистими помислами.

Великий піст присвячений стражданням Христа в його останні земні дні. Щоб наблизитися до Ісуса, християни відмовляються від м’ясної та молочної їжі, а також від веселощів, гулянь, гріхів і подружнього обов’язку.

Що не можна робити у Великий піст

  • На час посту потрібно відмовитися від м’ясної та молочної їжі, яєць, риби. В деякі дні обмеження ще більш суворі.
  • Не можна шумно веселитися, влаштовувати гуляння і пишні застілля.
  • Не можна лаятися і лихословити.
  • Не варто ображати інших, сваритися, конфліктувати.
  • У Великий піст слід відмовитися від подружньої близькості і утримуватися від будь-яких грішних вчинків.

Що можна і не можна їсти в Великий піст по днях

Календар харчування у Великий піст 2021 меню по дням.

В інші дні посту діють такі обмеження:

  • у понеділок, середу і п’ятницю дотримуються сухоїдіння – можна їсти неварену їжу без масла (хліб, вода, сухофрукти, фрукти, горіхи, мед, сирі овочі);
  • вівторок і четвер – гаряча (приготована) їжа без рослинної олії (каші, крупи, гриби, бобові, варені і тушковані овочі);
  • субота і неділя – дозволена гаряча їжа з рослинною олією, можна пити вино.

Двічі за піст можна з’їсти рибу і морепродукти – на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) і у Вербну неділю (25 квітня).

Важливо знати, що такі суворі правила харчування в піст є обов’язковими тільки для ченців. Звичайним християнам можна пом’якшувати обмеження. Адже найголовніше в пості це не проста відмова від їжі, а позбавлення від гріха і єднання з Богом. Щоб дізнатися, яких обмежень вам варто дотримуватися – проконсультуйтеся зі своїм священиком.

І звичайно ж деяким людям можна не дотримуватися посту за станом здоров’я – дітям до 12 років, літнім людям, вагітним жінкам і людям з хронічними захворюваннями. Піст повинен приносити радість і задоволення, а не проблеми зі здоров’ям.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*