Вдалося з другої спроби: “військовий” ПДФО все ж заберуть до держбюджету

news

Верховна Рада з другої спроби ухвалила даний законопроєкт.

Про це написала голова бюджетного комітету Верховної Ради України Роксолана Підласа.

Депутати Верховної Ради у другому читанні підтримали законопроєкт №10037, в якому йдеться про переспрямування ПДФО з забезпечення військових з місцевих бюджетів до державного бюджету.

Підтримали законопроект 253 народних обранця.

Читайте також: Місячний календар садівника та городника на листопад 2023 року 

Які  ключові норми законопроекту: 

Доходи Дорожнього фонду в 2024 році спрямовуються в загальний фонд державного бюджету і спрямовуються на потреби оборони.

«військовий ПДФО» з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан зараховується до державного бюджету, 

З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військовий ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн);

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військовий ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:

  • 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
  • 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд), 

 «Звичайний ПДФО» залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)” – наголосила голова бюджетного комітету. 

 Також, за її словами, у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад, крім того, у 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями. Навіть села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз така можливість є лише у міських громад).  

Залишки на бюджетних рахунках ОМС (органів місцевого самоврядування) можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки. Такі як: соціальні витрати, підтримка оборони, лікування та реабілітація осіб, постраждалих від російської агресії тощо. 

Ніякого будівництва” – зазначила високопосадовиця. 

Читайте також: Розклад руху приміських поїздів з залізничної станції Луцьк

Фото ілюстративне з інтернету 

0 Комментариев