Вчені запустили онлайн-трансляцію з Маріанського жолоба

news

Американські дослідники запустили онлайн-трансляцію з найглибшого місця на нашій планеті — Маріанського жолоба. Про це повідомляється на сайті Національного управління з питань океанічних і атмосферних досліджень США, — передає Lenta.Ru.
Вивчає западину корабель Okeanos Explorer. Його експедиція розпочалася наприкінці квітня 2016 року і триватиме до кінця липня.

Коментують усе те, що відбувається зображеним на відео, океанологи, які перебувають на борту Okeanos Explorer або на березі.

Маріанський жолоб — океанічна глибоководна западина на заході Тихого океану, найглибша з відомих на Землі.

Найглибша точка Маріанського жолоба — Безодня Челленджера, дно якої знаходиться на рівні 10,994 м (+/- 40 м). Для порівняння: висота найвищої гори на Землі Евересту — 8848 м.

У квітні цього року американські вчені заявили, що у водоносному шарі кори нашої планети під океаном вперше знайшли живих організмів.


У березні дослідники виявили, імовірно, новий вид восьминога, що мешкає на рекордній глибині — близько 4,2 км.

А в грудні жителям острова Хонсю в Японському морі пощастило спостерігати рідкісне видовище: в затоку Тояма заплив гігантський кальмар. Такі кальмири зазвичай не залишають глибинного моря. Тому відео, зняте дайвером в затоці, стало найбільш наближеним і найбільш предметним на сьогоднішній день.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев