Вчені примусили пінгвінів бігати по біговій доріжці. ВІДЕО

news

Біологи Франції і Великобританії примусили королівських пінгвінів бігати по біговій доріжці, щоб порівняти їх та огрядних людей. Учених цікавило, яким чином позначиться на ході тварин збільшення їх маси тіла. Про це пише gazeta.ua.

Як повідомляє Science News, дослідження необхідно для розуміння міграції пінгвінів на берег після годування, яке супроводжується голодуванням до одного місяця.

В експерименті вчених взяли участь 10 самців королівських пінгвінів різної ваги. На початку і в кінці дослідів їх змушували переміщатися по біговій доріжці зі швидкістю 1,4 км/год.

Виявилося, що центр ваги вгодованих пінгвінів зміщується вперед, що призводить до їх більшої нестійкості (як і в огрядних людей). Протягом двох тижнів дієти маса жирової тканини тварин знизилася на 2,2 кг (з 13,2 до 11 кг). При цьому частота кроків тварин на біговій доріжці не змінювалася.

Королівські пінгвіни мешкають у південній півкулі на субантарктичних островах. Світова популяція тварин оцінюється двома мільйонами особин. Після годування рибою і набору маси тіла королівські пінгвіни мігрують вглиб острова. За цей час тварини втрачають вагу і голодують. Подорож може тривати від тижня до місяця.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев