Вчені дійшли висновку, що вірус Зіка може вражати мозок дорослих людей

news

Французькі вчені дійшли висновку, що вірус Зіка може вражати мозок дорослих людей. Досі вважалося, що він небезпечний тільки для новонароджених.

Про це повідомляє “BBC Україна“.

У статті, опублікованій в журналі England Journal of Medicine розглянуто випадок виявлення вірусу у 81-річного чоловіка, який опинився в лікарні після круїзу в країнах Океанії. У нього діагностували менінгоенцефаліт, хворобу яка полягає в запаленні головного мозку і може поширитись на спинний мозок, викликавши параліч. Вчені вважають, що захворювання чоловіка спричинене вірусом Зіка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Франції був зафіксований перший випадок передачі вірусу Зіку статевим шляхом. За словами міністра охорони здоров’я Марісоль Турен, зараження виявили у невагітної жінки. Імовірно, її інфікував друг, який приїхав з Бразилії.

Лихоманка Зіка — гостра інфекційна хвороба мавп, яка іноді передається людині через комарів і характеризується лихоманкою з доброякісним перебігом. Вірус найбільш небезпечний для вагітних жінок, оскільки викликає у плоду мікроцефалію з потенційно тяжкими ураженнями мозку.

0 Комментариев