Варимо борщ – в Україні подешевшали овочі

news

В Україні помітно подешевшали овочі для борщу. Попит на борщовий набір при цьому перевищує торішні показники, як пише Сьогодні.

В кінці жовтня в Україні знизилися ціни на овочі і зараз зниження триває. Так, за перший тиждень листопада за деякими позиціями був зафіксований справжній обвал цін, повідомляють аналітики “Інфо-Шувар“.

Рекордсменом зі зниження ціни стала капуста, її вартість на гурт за тиждень знизилася на 30% до 3-3,2 грн/кг. Буряк при цьому подешевшав на 25% – до 4-4,5 грн/кг. Ціни на картоплю продовжують знижуватися вже третій тиждень поспіль, в перші дні листопада ціна просіла ще на 15% до 7,5-8,5 грн/кг. А ціни на моркву на початку листопада знизилися на 12% до 4-4,5 грн/кг. Цибуля подешевшала на 10%, до 6,5-7 грн/кг.

“Зниження цін в листопаді – це цілком нормальне явище для ринку борщового набору. Фермери продають той обсяг, який не планують залишати на тривале зберігання. Пропозиція майже по всіх позиціях в цьому році є більш високою, ніж торік. З цієї причини спроби українських фермерів підняти ціни на цибулю в кінці жовтня були невдалими, і вона сьогодні дешевшає. Винятком можна було вважати картоплю, але за рахунок рекордного імпорту картоплів другій половині жовтня, ціни і на неї теж йдуть вниз”, – коментує ситуацію голова департаменту аналітики ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

За її даними, на початку листопада пропозиція овочів борщового набору складається з продукції українських фермерів. Винятком є тільки картопля – співвідношення імпортної та вітчизняної картоплі становить приблизно 80% на 20%. Україна імпортує картоплю переважно з Білорусі, також поставки відбуваються з Казахстану.

До речі, ціни на капусту, буряк, моркву й цибулю зараз мінімум в 1,5-2 рази нижче, ніж торік, а от картопля за рік подорожчала в 3,5 рази.

 

Як ми писали раніше, влітку біля Луцька можна буде дуже дешево купити помідори.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев