Вартість електроенергії для населення зросте майже вдвічі: нардеп

news

Зростання тарифу на світло може відбутися вже з 1 червня.

Про це в  Телеграфу розповів народний депутат Сергій Нагорняк, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Вплив кількох факторів на нинішній стан електрогенерації в Україні.

Для більшості громадян стали несподіваними відключення електроенергії в травні, адже масштабні атаки ворога енергообєктів були місяць тому. 

Читайте також Смерть 2-річної дитини в Луцьку: у крові хлопчика виявили алкоголь 

Проте нардеп Нагорняк зазначає, що ці відключення є зрозумілими та логічними, а підняття тарифів відбудеться найближчим часом, найбільш вірогідно, що вже з 1 червня. 

Прохолодна травнева погода змусила багатьох українців використовувати для опалення електроприлади. В цілому по країні більш ніж на 1000 мВт зросло споживання електроенергії. Другий фактор — атомні електростанції знизили виробництво десь на 500 мВт. Раніше вони працювали практично на максимумі своїх потужностей, зараз їм треба буде проводити в тому числі регламентні ремонтні роботи” — розповів депутат Верховної Ради.

Як зазначає член парламентського Комітету з питань енергетики та ЖКГ, в найближчі дні очікується покращення ситуації в енергетиці, проте це не стосується вечірніх піків споживання. На сьогодні навіть імпортована електроенергія не покриває внутрішню потребу. Перед країною стоїть глобальне завдання з відновлення власної генерації. 

Нині йдуть переговори із західними фінансовими інституціями — щодо кредитів на відновлення генерації. Очевидно, це не швидкий процес. І, скажімо відверто, крім грошей на відновлення енергооб’єктів треба чимало часу”— пояснює Сергій Нагорняк.

Також депутат додав, що наразі в Кабінеті міністрів активно обговорюється питання про підняття тарифів на електроенергію для населення. 

На сьогодні Кабмін розглядає підняття вартості електроенергії для побутових споживачів до рівня 4,5 – 5 грн/кВт вже з 1 червня. Найбільш ймовірно, що це рішення буде прийнято. Проте з важливого, ці кошти планують спрямувати не обслуговуючим компаніям, а власне на розвиток генерації. Адже Енергоатом щороку виділяє дотації для населення в розмірі близько 100 млрд грн, а Укргідроенерго — на близько 25 млрд грн. Гроші, які будуть отримані від підняття тарифу, будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та на побудову 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація для нас зараз дуже важлива.

Читайте також У Володимирі 32-річна жінка загинула внаслідок ДТП: бус наїхав на постраждалу просто на тротуарі

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев