В унікальному човні, який знайшли на Волині, виявили цінні знахідки. ФОТО

news

На унікальному човні-довбанці, який випадково знайшли на Волині, виявили клейма, схожі на герби князів Острозьких.

Про це у соцмережі Facebook повідомив Володимир Чопюк, пишуть Вікна.

“Щасливо склались зорі для унікальної знахідки Волинського краю. Старовинного човна-довбанку, найбільшого, мабуть, в Україні нарешті сьогодні ввечері вдалось видобути і транспортувати у Маневичі, де знайшлось приміщення, відповідне для його зберігання та консервації”, — йдеться у дописі.

За словами Володимира Чопюка, тепер можна і потрібно робити рекламу, бо до цього часу надмірна уваги “паломників” могли лише нашкодити артефакту.

“Річ бо дійсно унікальна, такої довжини човен — рідкість, а всякі зіваки-туристи і місцевий люд на ту дивину вилазили фоткатись і спричинили поглиблення тріщини збоку, яка була спочатку не така велика”, — зазначив він.

Довжина човна — майже 12 метрів. Дерево добре збереглося. А його вік буде встановлено пізніше.

“На дні човна під шаром глини, піску і намулу виявився один цікавий залізний предмет — на ньому клейма, що дуже схожі на герби князів Острозьких”, — додав Володимир Чопюк.

Наразі активісти шукають фінансової підтримки для того, щоб зробити фахову очистку та консервацію знайденого артефакту.

“Герої дня — небайдужі громадяни Маневиччини, які відгукнулися на прохання про допомогу директора районного музею пана Петра Хомича. Він у районі чоловік авторитетний: за кілька днів йому вдалося організувати вельми складний процес. Знайшлися вантажівка, підйомний кран, місце для подальшого зберігання і т.д. Далі має бути дуже вартісний у фінансовому вимірі етап очистки і консервації. А фінансів просто немає. Можливо, це прочитає хтось із впливових чи таких, які хочуть ними бути”, — йдеться у дописі.

“У понеділок найкращі спеціалісти приїдуть з Хортиці. Фінансів поки немає, товстосуми вичікують, але дякуючи громаді небайдужих людей є підтримка і повне розуміння і сприяння в тому, щоб пам’ятка була надійно збережена за усіма методиками. Човен поміщений у воду, тобто є ще трохи часу на пошуки грошей”, — додав Володимир Чопюк.

0 Комментариев