В Україну йдуть морози та хуртовини: прогноз від синоптиків

news

Незвично теплий початок нового року змінять мороз та сніг. Уже від сьогодні в Україні значно похолодає. А на Різдво прогнозують подекуди навіть до 20 градусів морозу.

Український гідрометцентр прогнозує погіршення погодних умов з 4-5 січня по всій Україні. Сильні опади накриють північні та східні області – сніг, мокрий сніг та сніг з дощем.

6 січня сніг очікується на сході країни, а нічна температура опускатиметься до -1 -3 градусів – по всій території України.

7 січня сильний сніг йтиме у всіх областях, окрім Харківської, Донецької та Луганської. Температура повітря різко опуститься вниз і подекуди морози досягнуть -14 -16 градусів.

За прогнозом народного синоптика Станіслава Щедріна, 4 січня температура повітря триматиметься на рівні 1-5 градусів тепла. Можуть бути опади у вигляді дощу та мокрого снігу.

А вже 6 січня стане суттєво холодніше – до України прийдуть 20-градусні морози, снігопади та хуртовини. У північно-східних областях температура впаде аж до 17-20 градусів, але на заході буде дещо тепліше – до 10-13 нижче нуля.

На решті території температура коливатиметься в межах -10…-16°С, також у період з 6 по 11 січня по всій країни пройдуть сильні снігопади та заметілі,

– каже синоптик.

Синопткиня Наталка Діденко також прогнозує на 4-5 січня зниження температури повітря. 

Максимальна температура повітря завтра становитиме в більшості областей України +2+8 градусів, на півдні та заході +5+11 градусів.
Якісь серйозні опади – навряд чи будуть в середу.
Вітер очікується переважно північно-західний, 5-12 метрів за секунду.
 – зазначила Діденко.
Пік зниження температури припаде на 6-9 січня. Також на цей період Наталя Діденко припускає появу опадів: спочатку з’являться у вигляді дощу, потім перейдуть у мокрий сніг та сніг.

Найхолоднішими у Різдвяні дні та ночі будуть північ, частина центру, яка ближча до сходу та схід України, вночі ймовірно до -10-16 градусів.

Синоптики Gismeteo, прогнозують (за даними для Києва), що найнижчою в січні температура буде на Різдво і після нього, 7-9 січня. Крім того 7 січня ймовірні снігопади. Очікується -2… -6 вдень і до -9 вночі.

Далі температура коливатиметься на “нулі”, а друга половина місяця буде переважно з мінусовою температурою.

Віра Балабух, заввідділенням прикладної метеорології та кліматології УкрДМІ ДСНС та НАН України Віра Балабух, прогнозує, що січень буде найхолоднішим місяцем цієї зими.

Однак лякатися не варто, – його середня за місяць температура може на 2 градуси Цельсія перевищувати кліматичну норму й коливатись у межах від +1…+2 °С на півдні країни до -2… -3 °С на північному сході та сході,

– прогнозує Балабух.

За словами народного синоптика Леоніда Горбаня, у січні прогнозуються стійкі морози з невеликими послабленнями 5-6, 14-15, 27-28 січня. Часто йтиме мокрий сніг. З 25 січня розпочнуться снігопади.

0 Комментариев