В Україні ввели в обіг монету “Ой у лузі червона калина”

news

18 липня Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина”. На аверсі монети у центрі розміщена стилізована символічна композиція, на якій захисники різних поколінь: козак, січовий стрілець та сучасний воїн ЗСУ піднімають калину. На реверсі монет у центрі зображена гілка з листком та ягодами калини.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Під час війни пісня “Ой у лузі червона калина” стала українським символом незламності та гімном мужнього протистояння ворогові. Як і сотні років тому, суть цієї пісні залишається актуальною і зараз – боротьба з московською владою за незалежність України. Тому на знак глибокої поваги та подяки українським захисникам ми вводимо в обіг ці нові пам’ятні монети,

– сказав на презентації заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

Придбати пам’ятні монети можна буде у банків-дистриб’юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції: Укргазбанку, Радабанку, Таскомбанку та ПриватБанку.

Монета номіналом 10 гривень виготовлена ​​зі срібла 925 проби, її тираж – до 5 000 штук; монета номіналом 5 гривень виготовлена ​​із нейзильберу, тираж – до 250 000 штук.

Пам’ятні монети “Ой у лузі червона калина” продовжують нову серію Безсмертна моя Україно. Дизайн їхній розробив київський художник Дмитро Кривоніс.

0 Комментариев