В Україні у жовтні можуть запустити реєстр зброї

news

Ігор Бондаренко, заступник міністра внутрішніх справ України, вважає, якщо законопроєкт №5708 “Про право на цивільну вогнепальну зброю” не буде прийнятий найближчим часом, то Міністерство внутрішніх справ до кінця жовтня запустить Єдиний реєстр зброї шляхом внесення відповідних змін до відомчих підзаконних нормативних актів.

Про це чиновник розповів в інтерв’ю “Укрінформу”.

на даний час понад 60% українців бажають бати власну зброю. Проте, профільного закону в Україні і досі немає.

В лютому 2022 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт 5708 «Про право на цивільну вогнепальну зброю» у першому читанні. Наразі  тексту цього документа, підготовленого до 2-го читання, на сайті парламенту нема.

Питання є вкрай актуальним, оскільки в країні вже давно назріла потреба у  реформуванні  сфери дозвільної системи для запровадження прозорої та зручної процедури отримання громадянами дозволу на зброю, та водночас – суворого контролю за її обігом, 

– говорить Ігор Бондаренко.

Заступник міністра розповів, що реєстр зможе повноцінно запрацювати вже у кінці жовтня, і громадяни зможуть “бачити у ньому інформацію про себе, розуміти актуальність строків щодо документів, отримувати нові сервіси тощо”.

Реєстр наразі перебуває в дослідній експлуатації, процедури і процеси, які автоматизує система, тестуються. Якщо відповідного закону найближчим часом прийнято не буде, шляхом внесення змін до відомчих підзаконних нормативних актів, до кінця жовтня запускаємо Єдиний реєстр зброї у промислову експлуатацію вже з тим набором сервісів, які готові та можливі на цей час,

– каже Бондаренко.

Функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури.

Система буде документувати повний життєвий цикл зброї – від її імпорту чи виробництва до продажу та знищення. За його словами, це сприятиме створенню умов запобігання її незаконному обігу.

Реєстр міститиме інформацію про одиницю зброї, її реєстраційний номер, зразок відстріляної кулі, а також ПІБ особи, дату та місце народження, фото.

Зброя має бути, люди мають право володіти нею для самозахисту і захисту своєї оселі, і вміти нею користуватися. Таку логіку ми викладали у своїх пропозиціях до законопроєкту парламентаріям.

– впевнений Бондаренко.

0 Комментариев