В Україні планують провести нову пенсійну реформу

news

Уряд планує впровадити нову пенсійну реформу у 2024 році, яку оголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду у п’ятницю, 22 вересня. Головними змінами буде запровадження бальної системи у нарахуванні пенсій.

За новими правилами, внески, які працевлаштовані громадяни будуть сплачувати до Пенсійного фонду, будуть перераховані у бали відповідно до відношення їхньої заробітної плати до середньої заробітної плати в Україні на цей момент. Наприклад, якщо ваша заробітна плата рівна середній по країні, ви отримаєте 10 балів. Якщо вона вища, ви можете отримати 12 або більше балів, і навпаки, менше середньої – 8 балів. Потім ці бали щороку будуть перераховуватись у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати. Це дозволить створити солідарну пенсійну систему, яка буде захищена від інфляції та девальвації.

Мета цієї пенсійної реформи полягає в тому, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не менше 30% від середньої заробітної плати протягом життя, а разом із накопичувальною складовою – не менше 50%.

Наразі в Україні не запроваджена накопичувальна система пенсій, і пенсійна система спирається на принцип солідарності поколінь. Тобто внески, які робляться до Пенсійного фонду України, використовуються для виплати пенсій тим, хто вже закінчив трудову діяльність.

0 Комментариев