В Україні планують побудувати два десятки атомних енергоблоків

news

Держпідприємство НАЕК Енергоатом уклало угоду з американською компанією Holtec International щодо будівництва в Україні до 20 атомних енергоблоків із реакторами SMR-160.

Про це у п’ятницю, 21 квітня, повідомили в Енергоатомі.

У Енергоатомі зазначили, що 21 квітня 2023 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх уклали угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів (ММР). Петро Котін підписав договір в Києві, а Кріс Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі, США. На церемонії також були присутні Міністр енергетики України Герман Галущенко та віцепрезидент Holtec International з питань діяльності в Україні Ріаз Аван.

Спорудження в Україні ММР не тільки сприятиме зміцненню енергетичної безпеки держави, але й дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності й досягнути цілей декарбонізації,

– говорить очільник енергетичного відомства.

Згідно підписаної угоди планується будівництво до 20-ти реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проєкту і виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року. Впровадження малих модульних реакторів допоможе й у заміщенні зруйнованих внаслідок російської агресії теплоенергетичних потужностей.

За словами президента Енергоатома, дана угода дасть впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев