В одній з лікарень Волині з’явиться магнітно-резонансний томограф, але для його встановлення потрібно побудувати приміщення

news

Не комерційний, а комунальний апарат МРТ з’явиться в Ковелі. 

Про це повідомляє міський голова Ковеля Ігор Чайка.

Читайте також В Україні з’явиться застосунок “Мрія”: електронний учнівський квиток, освітні програми та відповідний контент для дітей 

Ще раз і вже більш детально про «комунальний» магнітно-резонансний томограф, який згодом з’явиться у Ковелі. 

Ключове: Ковельське МТМО – один із 9-ти медичних закладів України (і єдиний на Волині), якому пощастило потрапити у список тих, які отримають МРТ за спільним проєктом Міністерства охорони здоров’я та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). 

Це означає, що апарат, вартість якого вимірюється десятками мільйонів гривень, наша громада отримає безоплатно. Це величезна інвестиція у медицину нашої громади. Але є необхідність збудувати спеціалізоване приміщення для МРТ з конкретними технічними характеристиками, яке буде відповідати вимогам. Вартість такого будівництва – приблизно 19 мільйонів гривень. Будуватимемо за кошти міського бюджету та Ковельського МТМО. Ще минулого року передбачили частину коштів у бюджеті. 

Адміністрація Ковельського МТМО вже розробляє проєкт реконструкції будівлі центральної районної лікарні, яка якраз і передбачатиме добудову приміщення для розміщення МРТ поруч з відділенням реабілітації. Добудують 400 квадратних метрів. 

Одразу відповім на питання, чому не можемо «виселити» приватну фірму, яка облаштувала кабінет з МРТ у приміщенні лікарні та «поставити» отриманий від японських партнерів МОЗу томограф. Технічні характеристики наявного приміщення не підходять під МРТ, який ми маємо отримати. Зауважу також, що приміщення було здане в оренду для облаштування кабінету з МРТ на 10 років у 2019 році (ще до моєї каденції і до того, як МТМО очолив Валентин Вітер). 

Наголошу, що жоден із 9 закуплених Японією для України томографів – ще не в Україні. Найперші апарати зможуть поставити у нашу країну лише наприкінці квітня – у травні. Друга поставка – червень – липень. Третя – восени. 

За словами керівника Ковельського МТМО Валентина Вітра, до 1 квітня медзаклад має завершити проєктування. У часові рамки, запевняє генеральний директор, вкладаються. На будівництво треба орієнтовно 3 місяці. Тобто Ковель сподівається отримати МРТ у другій поставці (у червні – липні). МОЗ та представники уповноваженої міністерством компанії у ситуації зорієнтовані, проблем чи зауважень адміністрації лікарні не висловлювали. 

Про реалізацію проєкту будемо інформувати. 

Обстеження на цьому апараті магнітно-резонансної терапії буде безкоштовним для всіх мешканців громади, які матимуть відповідне електронне направлення”- повідомляє очільник Ковельської громади. 

Читайте також У Рожище водій скоїв наїзд на чоловіка та втік з місця ДТП 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев