В Луцьку відбувся поетичний майдан

news

Поетичний майдан «Я волонтер і не тільки…»  відбувся у Луцькій бібліотеці №10.

Про це повідомляє Волинська газета.

Захід був щедрим на гостей. Вбрана у кольори національного прапора читальна зала бібліотеки  прийняла в  річницю Майдану кращих людей нашого краю. Поетичний майдан заповнили поезії волонтерів. Організатори заходу намагалися не перетворювати на скорботний вечір  і вирішили присвятити його творчості волонтерів. Свої поезії явили на людський розсуд Любава Казмірчук, Ксенія Вдячна, Ольга Трохачова, Міла Грицай. Вони читали поезії одне одного. Долучилися до читання волонтерських творінь і актори аматорського театру «Вперше». Вони відкрили дійство віршем Петра Коробчука «Небесна сотня». Лунала музика і пісні від знаної волонтерської родини Балицьких.

Донька відомих батьків Уляна Степаненко виконала пісню « Мальви». Родина Попиків, також відомих своєю волонтерською діяльністю, здивувала глядачів, підготувавши до річниці майдану вірш Любави Казмірчук «Усі, хто зараз захищає нас». Щоправда, розповісти вірш з першого разу  юній волонтерці не вдалося через сльози… Маленька поетеса розплакалася після своїх же слів: «Я хочу щоб Україна перемогла».

Як не намагалися ведучі заходу  Наталка Максимчук і Оксана Ганущак уникнути сліз на заході – не вдалося. Поезія волонтерів і сльози маленької дівчинки розчулили усіх присутніх. А після виступу родини загиблого героя небесної сотні Василя Майсея,  сліз було вже не стримати. Зала зависла у тиші, коли слово про сина мав батько Василя, і проводила його стоячи. Брат Роман поділився  спогадам про рідного брата і розповів про родинні  стосунки з загиблим героєм. Важко описати атмосферу, що панувала на поетичному майдані. Поряд з поезіями волонтерів виставлялися їхні картини, котрі творчі дівчата продавали, а кошти спрямовували  на потреби АТО. Саме вони слугували декораціями до заходу.
Варто зазначити, що гості не припиняли йти. Підходили волонтери, читачі бібліотеки.
Поетичний майдан завершився читанням трилогії волонтерів Майдану «Вітром війна ввірвалась в хату» зі збірки «Поет Патріот»  авторки Тетяни Мірошніченко, яку феєрично виконали актори аматорського театру « Вперше». Трилогія вразила своєю відвертістю і реалістичністю сучасних подій.
На заході  мали слово волонтери Сергій Рижков («Самооборона Майдану»), Леся Тарасюк («Спілка  Афганців»), яка представила свої бісером вишивані картини та сорочки. Власну прозу читала волонтерка Ольга Валянік. Патріотичним репертуаром підтримав формат заходу гурт «9 нота»: соліст Василь Притулюк, гітара Дмитро Траутман.
Завершився захід спільним виконанням пісні «Квітка – душа», яку заспівала Міла Грицай.
Варто зауважити, що після заходу гості  довго не  полишали залу, дякували організаторам за  тепло, сердечність  і  вшанування волонтерської  діяльності та річниці революції гідності.

0 Комментариев