В Луцьку громада долучилася до конституційного процесу

news

Представники громадських організацій вважають, що основний закон держави повинен писати народ. Про це йшлося 18 листопада під час громадської зустрічі «Створення Народної Конституції України».

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Виконавчий директор Міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Кіщенко зауважив, що Конституцію варто розглядати не тільки як нормативно-правовий документ, а як основу, на якій повинна будуватися держава. Наразі більшість положень Конституції не виконується, хоча конституційний процес триває, вносяться зміни до трьох розділів, утім реформувати треба практично всі сфери життя.

Свою думку щодо основного закону висловив колишній Луцький міський голова Богдан Шиба. Він зауважив, що насправді Конституція не є досконала, бо прийнято вважати, якщо громадянин не може реалізувати свої права, то щось не так у законодавстві.

«Скільки б ми не будували партійну систему, партії виходять схожими на КПРС і демократія виходить спотвореною», – переконаний Шиба. За його словами, сукупність цих факторів дозволяє стверджувати що Конституція не відповідає духові часу. Утім, екс-мер вважає, що попри великий ентузіазм організаторів зустрічі, одразу братися за кардинальні зміни не можна. Треба створити оргкомітет і поставити за завдання аналіз виконання чинної Конституції. До того держава перебуває у стані війни, тому не можна робити таких різких змін.

Сергій Кіщенко зауважив, що конституційний процес – це не звичайна нормотворча діяльність. «Це процес, у якому бере участь кожен громадянин. Це наше право і це наш обов’язок», – переконаний він.

На його думку, до Конституції нема поваги, бо невідомо, хто її писав. Натомість потрібно, щоб основний закон України люди асоціювали зі своєю роботою. Тож організатори зустрічі пропонують варіант так званої «Народної Конституції України». Уже напрацьована концепція законопроекту про підготовку нового основного закону, який передбачає установчі збори делегатів-народних обранців (не народних депутатів), розробку положень нової Конституції та проведення всеукраїнського референдуму щодо її затвердження.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев