Українцям встановили плату за комуналку

news

Кабмін 21 серпня ухвалив рішення про встановлення максимального розміру абонентської плати за комуналку для українців.  Суму платежів прив’язали до прожиткового мінімуму, а це значить, що абонплату зможуть збільшувати щонайменше двічі на рік. Про те, скільки і за що заплатять українці детально описує OBOZREVATEL.

  • кожне підприємство може встановити свій розмір абонплати;
  • вартість залежатиме від витрат, однак максимальний розмір не може перевищувати дозволену суму;
  • Кабмін змінив формулу розрахунку абонплати: зараз вона прив’язана до прожиткового мінімуму;
  • в сумі абонентська плата може становити приблизно 100 грн на місяць.

Розмір абонплати змінили

Декілька місяців тому в Україні набула чинності нова редакція головного комунального закону – “Про ЖКП”. Серед багатьох нововведень – абонентська плата. Це фіксований платіж, який щомісяця потрібно віддавати за можливість користуватися послугою. Абонплату призначили на все, крім газу (там є окремий закон і окрема реформа) й електроенергії (та ж ситуація).

Українці повинні щомісяця вносити абонплату за воду (гарячу і холодну окремо), опалення і вивезення сміття. Ці гроші, відповідно до закону, мають забезпечувати обслуговування мережі, компенсувати установку лічильників і т. д. Своїм рішення уряд визначив тільки максимальний розмір. Тобто більше зазначених сум стягувати зі споживачів не можна.

Українцям можуть перерахувати комуналку

Першу версію проекту розробили ще в минулому році, про що неодноразово писав OBOZREVATEL. Зараз же формулу розрахунку максимальної абонплати змінили. Стосуватиметься це тих, кому постачальник послуги встановив граничний розмір плати.

Отже, в першому варіанті формули Мінрегіонбуд прив’язав абонплату до мінімалки. Нині вона становить 4173 грн. Але після втрутилося Міністерство соціальної політики. Як розповіли у відомстві, там наполягли, що подібні обмеження необхідно фіксувати до прожиткового мінімуму, а не мінімалки. Чиновники домовилися і вже на Кабмін винесли проект із правками.

В результаті граничний розмір абонентської плати знизили. Отже, формула розрахунку:

2 * ПМ * 2,58 * 0,15 * К, де

  • ПМ – прожитковий мінімуму (нині 1936 грн)
  • 2,58 – середня кількість осіб у сім’ї;
  • 0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;
  • К – коефіцієнт (для опалення і води – 0,019, для сміття – 0,009).

Так, абонплата за воду та опалення повинна становити не більше 28,4 грн на місяць, а за сміття – 13,4 грн. За старою ж формулою абонентська плата на опалення, гарячу та холодну воду могла бути 30,6 грн, а на вивезення сміття – 14,5 грн.

“Плата за абонентське обслуговування – сума, яку споживач платить виконавцю комунальної послуги для відшкодування витрат, пов’язаних із укладенням договору, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги”, – йдеться в законі.

0 Комментариев