Українці змінили портрет біженця в Європі: за останній рік наші співгромадяни витратили у польських ТЦ мільярди злотих

news

Польща стала тимчасовим домом для великої кількості українців, що такали від російської агресії від 24 лютого 2022 року. І за майже рік перебування у цій країні наші громадяни не тільки стали підтримкою польської економіки у працевлаштуванні, а й витратили великі суми у польських магазинах.

Кожен п’ятий клієнт торгових центрів у Польщі – українець. Про це пише видання ukrayina.pl.

За даними Центрального статистичного управління, за три квартали покупці з України залишили в польських магазинах 3,8 мільярда злотих. тоді як поляки відвідують ТЦ дедалі рідше.

У порівнянні з показниками за аналогічний період минулого року – тоді українці залишили в польських ТЦ вдвічі меншу суму.

Згідно з дослідженням, отриманим “Rzeczpospolita”, поляки відвідують торгові центри дедалі рідше. Проте наплив іноземців з інших країн допомагає. Про це пише money.pl.

Згідно з даними Selectivv Data Tank, заповнюваність польських торгових центрів у грудні зросла на 18,9%. Проте це наслідок напливу відвідувачів з-за кордону. Так, кількість українців у польських ТЦ зросла майже втричі. Вони становлять уже 18 відсотків від усіх гостей.

Експерти вважають, що великий наплив українців до Польщі де-факто врятував торгові центри та переломив негативну тенденцію відвідуваності. Це спостереження підтверджує директор торгового центру Manufaktura в Лодзі.

У грудні 2022 року явка була на 7,7 відсотка вищою. У порівнянні з минулим роком оборот був однозначно вищим, ніж у попередньому році. Частка споживачів з України в рейтингу є помітною і закономірною,

– каже Славомір Муравський.

У 2022 році до польської столиці прибуло кілька сотень тисяч нових мешканців і це сильно вплинуло на відвідуваність торгових центрів. Керівництво Galeria Północna у Варшаві визнає, що нові групи клієнтів з’явилися вже в перші тижні війни.

Ми зробили акцент на відкритому спілкуванні. Пам’ятаючи про українців, ми адаптували контент інфокіосків у галереї та на сайті, які мають транскрипцію українською мовою,

– розповідає Роман Бугайчик в інтерв’ю “Rzeczpospolitа”.

Маріуш Возняковський з факультету менеджменту Лодзького університету вважає, що перебування українців у Польщі вплине на купівельну поведінку та потреби. “Значна частина клієнтів ТЦ — це молодь, віком до 20 років, що може бути особливо важливою інформацією для торгових центрів”, — зазначає експерт.

Керівництво «Galeria Północna» у Варшаві зауважило, що нові групи клієнтів з’явилися вже в перші тижні війни. Тому контент інфокіосків у торговому центрі та на сайті адаптували українською мовою.

Додамо, що дані Головного статистичного управління показують, що за три квартали покупці з України залишили в польських магазинах 3,8 мільярда злотих. Це вдвічі більше, ніж за той же період минулого року. Витрати клієнтів з України становлять аж 83 відсотки. Це вище, ніж у той самий час у 2020 році, хоча все ще нижче, ніж у допандемічний період.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев