Українці за кордоном не тільки працюють “на пана”, а й відкривають власну справу: які сфери діяльності популярні серед українців у Польщі

news

Польща давно стала країною, куди українці їздили підзаробити. А останній рік ця країна стала для багатьох ще й тимчасовим домом.

За 2022 рік близько 20 тисяч українських компаній було створено у Польщі. З них 7% становлять підприємства, пов’язані з транспортом або складами.

За інформацією inPoland.net.pl майже 1/3 українців, які працевлаштувалися у Польщі у 2022 році за спрощеними умовами, знайшли роботу у сфері промислової переробки, де зазвичай виконують прості роботи.

Близько 14% працюють у транспортній галузі та на складах. Зазвичай тут вони також виконують прості
завдання, які не вимагають вищої освіти.

Інші галузі економіки, в яких українці знайшли роботу, це послуги, пов’язані з адміністративною та допоміжною діяльністю (18%), а також проживання та харчування (7%). В основному це жінки, вони працюють помічниками та прибиральницями офісів, будинків і готелів. Також вони виконують прості роботи, пов’язані з приготуванням їжі.

Інші галузі, в яких працюють українці, це будівництво, торгівля та сільське господарство (приблизно 6% кожна).

Важливим аспектом є те, що українці не лише шукають роботу на повний робочий день, а й створюють ФОП чи компанії з українським капіталом.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев