Українці з статусом УКР зможуть подавати документи на отримання посвідки на тимчасове проживання у Польщі

news

З п’ятниці, 1 квітня, громадяни України, які перебувають під захистом Польщі та мають PESEL зі статусом UKR, зможуть подавати документи на отримання посвідки на тимчасове проживання для роботи чи ведення бізнесу.

Про це повідомив речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк.

Отримання посвідок є необов’язковим і адресоване тим людям, які почуваються впевнено на польському ринку праці та хочуть відмовитися від використання тимчасового захисту.

Речник Управління у справах іноземців зазначив, що положення, яке дозволяє громадянам України звертатися за посвідкою на тимчасове проживання, було введено 1 квітня змінами до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави. Це стосується осіб, чиє перебування на території Польщі вважається легальним, а їхній статус проживання підтверджується їх PESEL зі статусом UKR.

Нові норми стосуються дозволу на тимчасове проживання та роботу, посвідки на тимчасове проживання з метою виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації, та посвідки на тимчасове проживання з метою провадження підприємницької діяльності.

Для отримання одного із вищезазначених посвідок на проживання громадянин України повинен відповідати вимогам, викладеним у положеннях Закону про іноземців,

– зазначать в Управлінні у справах іноземців.

Управління у справах іноземців підкреслило, що можливість подавати документи на отримання вищезазначених посвідок на проживання є необов’язковою.

Громадяни України, які прибули до Польщі з 24 лютого 2022 року і не скористаються цим рішенням, зможуть і надалі легально перебувати в країні на підставі тимчасового захисту. На підставі рішення Ради ЄС про запровадження тимчасового захисту, дуже ймовірно, що період перебування, який вважається законним, який наразі закінчується 24 серпня, буде відповідно продовжено щонайменше до 4 березня 2024 року,

– повідомили в UdSC.

Як подати заявку?

Найпростіший спосіб подати заявку на дозвіл – заповнити його через портал mos.cudzoziemcy.gov.pl. Потім потрібно роздрукувати її, підписати, додати усі необхідні вкладення та надіслати поштою або доставити до воєводського управління за місцем проживання громадянина України.

Надсилаючи заву, радять на конверті зробити примітку – «УКР».

Які документи необхідно долучити до заяви?

До заповненої та власноручно підписаної заяви на дозвіл на тимчасове проживання в Польщі необхідно додати:

  • 4 свіжі фотографії, які відповідають зазначеним критеріям;
  • ксерокопія дійсного проїзного документа – в особливо обґрунтованих випадках, якщо іноземець не має дійсного проїзного документа та не має можливості його отримати, він може пред’явити інший документ, що посвідчує його особу у спосіб, який не викликає сумнівів; підтвердження сплати гербового збору (інформація про збори нижче);
  • обов’язкові додатки до заяви залежно від виду дозволу, на який подано заяву (дізнатися можна детальніше на сайті UdSC)

Оплата

За подання заяви на отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі сплачується гербовий збір до органів місцевого самоврядування (податковий орган – староста гміни, мер, президент міста) у розмірі:

  • 440 злотих – дозвіл на тимчасове проживання та роботу, дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації,
  • 340 злотих – дозвіл на тимчасове проживання з метою ведення підприємницької діяльності.

Крім того, якщо у справі призначено довірену особу, стягується додатковий гербовий збір у розмірі 17 злотих. Збір не сплачується, якщо довірена особа є чоловіком/дружиною іноземця, родом по висхідній лінії, низхідній лінії або братом/сестрою іноземця.

Збір за видачу карти побуту становить 100 злотих і сплачується воєводі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев