Українці, які  перебувають в Польщі, можуть оформити ID-картки та закордонні паспорти

news

У Польщі, а саме у Варшаві, відкриють центр Державного підприємства «Документ», який входить до складу Державної міграційної служби України. Тут українці зможуть оформлювати ID-картки та закордонні паспорти.

Таким чином, Польща стане першою країною, де стартує цей пілотний проект. Сталося це завдяки тому, що на початку червня Кабмін України ухвалив постанову, яка дозволяє оформляти паспортні документи (зокрема і ID-картку) за кордоном.

Щоб отримати адміністративні послуги в даному центрі, потрібно буде попередньо записатися в електронну чергу, або ж прийти особисто. У майбутньому центрі планують приймати близько 500 осіб на день.

Як інформує Державна міграційна служба України, у столиці Польщі вже зараз діє пілотний проект системи оформлення українських документів.

Зокрема, українці можуть подати заяви-анкети на виготовлення ID-картки та закордонного паспорту у мобільних пунктах – спеціально облаштованих мікроавтобусах.

Наразі це можна зробити лише у польській столиці за адресою: Warszawa, al. Jerozolimskie 179, ТЦ «Blue City».

Мобільні комплекси працюють з понеділка по суботу з 10 до 19 год. Обслуговування відвідувачів здійснюється за попереднім записом в електронну чергу.

Тут українці можуть оформити  ID-картку, закордонний паспорт, а також скористатися послугою, яка передбачає оформлення обох документів одночасно. Перелік документів для оформлення паспортних документів є стандартним – як у паспортних сервісах в Україні.

Терміни оформлення та видачі паспортних документів складатимуть до 45 робочих днів – у звичайному режимі та до 20 робочих днів – у терміновому.

Оплата послуг в мобільних комплексах буде здійснюватися на місці – за допомогою онлайн-сервісу. Для цього отримувачам послуг необхідно мати при собі смартфон та реквізити банківської картки. Оплата готівкою наразі є недоступною.

0 Комментариев