Українці в Польщі стурбовані ситуацією з статусом УКР: чому безпідставно позбавляють пільг та допомоги?

news

Українські біженців почали скажитися, що їх помилково позбавляють статусу УКР, який передбачає ряд пільг та допомог, передбачених державою, де вони знайшли захист від війни. Перш за все турбує питання з медичним обслуговуванням та виплатої фінансової допомоги.

Втрачають статус іноземців з України, навіть ті, хто не виїжджали з Польщі на більш як 30 днів – саме це спричиняє втрату статусу за законом.

До Офісу захисту прав людини останніми тижнями надходять численні скарги біженців, що  громадяни України втрачають статус українця, не зважаючи на те, що протягом 30 днів вони повернулися до Польщі з України. Крім того, були випадки, коли статус анулювали, не зважаючи на постійне перебування в Польщі. Більшість громадян України дізнаються про його втрату випадково, наприклад, коли припиняються виплати допомоги по ZUS.

Причиною некоректної зміни статусу UKR на NUE може бути те, що прикордонна служба реєструє дату
виїзду громадян України з Польщі, але не дату повернення.

Статус УКР можна відновити, але і з цим виникають труднощі через відсутність єдиної практики та правил.

Українці можуть подати заявку на відновлення статусу, проте за час його “відсутності” соціальну допомогу не виплачуватимуть.

У зв’язку з цією ситуацією польський омбудсмен Марцін Вьонцек просить урядового уповноваженого у справах біженців війни з України Павла Шефернакера розглянути це питання та розглянути відповідні зміни до нормативних актів, щоб уніфікувати практику відновлення статусу УКР

0 Комментариев