Українці провели операцію на мозку без анестезії

news

У польському місті Люблін провели першу операцію на головному мозку без анестезії. Пацієнткою була 21-річна громадянка України.

Під час операції застосували техніку пробуджувальної краніотомії – це рідко використовувана техніка, яка застосовується під час складних операцій на мозку, щоб пробудити пацієнта під час процедури.

Як розповідає видання Wirtualna Polska, дівчина страждала на епілепсію через гліальну пухлину, яку частково видалили в Україні. Через два роки епілептичні припадки повернулися, усунути їх могло лише повне видалення пухлини. Під час операції важливо було, аби пацієнтка слухала вказівки нейропсихолога. У розумінні спеціаліста допомагав перекладач з польської мови.

Як повідомляють в лікарні, у пацієнтки була епілепсія, яку можна було усунути лише повним видаленням пухлини. Однак складне розташування пухлини поблизу виразної кори головного мозку унеможливлювало його безпечне видалення під час стандартної операції.

Така процедура може призвести до моторного дефіциту, розладів мови або когнітивних розладів. Я говорю про неврологічні ускладнення, наприклад, парез або афазію. У прооперованого 21-річного пацієнта це були зони, відповідальні за рухливість кінцівок. Щоб вони не порушувалися, після інтраопераційного пробудження пацієнт повинен був провести спеціалізовані тести в строго визначений час,

– каже професор доктор Радослав Роля

Попри всю складність операції, спеціалісти були впевнені, що після операції пацієнтка збереже існуючу рухливість. У лікарні також відзначають важливість співпраці з українським лікарем-інструменталістом Олександром Мельником, який постійно перекладав розмову нейропсихолога та перекладача.

Нейропсихолог попросила мене великим пальцем торкнутися кожного пальця, я порахувала до двадцяти і поворухнула ногою, – розповіла 21-річна Лілія, додавши, що під час операції почувалася чудово,
 – передає видання Portal Samorządowy.

Нейропсихологиня Агнешка Цегелковська-Беднарчик, яка працювала під час операції, зазначила, що пацієнтка мала виконувати всі ці дії одночасно, а водночас мала високий рівень стресу, з яким собі порадила.

Ця процедура займає багато часу, тому рівень стресу високий. Крім того, вона все чула, тому що була в курсі. Вона сенсаційно впоралася. Вона дуже добре перенесла цю ситуацію і навіть багато разів посміхалася,
– каже нейропсихологиня.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев