Українці почали частіше писати петиції Зеленському

news

За рік повномасштабної війни кількість петицій громадян до президента України значно зросла. А кількість петицій, які набирають мінімально необхідні 25 тисяч голосів збільшилася утричі.

В умовах воєнного стану електронні петиції лишаються для громадян єдиним способом висловити свою позицію, зокрема щодо нових законів та владних ініціатив. Адже вийти на мітинги чи пікетувати парламент громадяни не можуть.

Про це йдеться у дослідженні Руху ЧЕСНО.

Так, якщо у 2021 році загалом громадяни зареєстрували 8141 петицій, то протягом 2022 — 12874.

За рік повномасштабної війни кількість петицій, які набирають мінімально необхідні 25 тисяч голосів, зросла в кілька разів. Так, якщо у 2021 році підтримку президента отримали 19 петицій, то за минулий рік їх було 83.

У цьому році динаміка швидкого збору голосів під петиціями збереглася. Попри те, що на збір дають 90 днів, цього року станом на 16 лютого було аж три петиції, які перебували на розгляді.

Це демонструє важливість інструменту петицій, коли під час воєнного стану обмежені права громадян. Важливо, аби петиції не лише набирали необхідні голоси, а й отримували реальну й дієву реакцію. Адже, як показує практика, навіть якщо громадяни отримують проміжну відповідь від Зеленського, який може дати доручення Кабміну чи Верховній Раді розглянути викладені у петиціях питання, це ще не означає, що їхню думку врахували. Тому Рух ЧЕСНО закликає Офіс президента звернути увагу на інструмент електронних петицій та підвищити його ефективність,

— зазначає лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев