Українці хочуть заборонити Телеграм: на сайті Президента з’явилася відповідна петиція

news

Потребу в забороні Телеграму на території України, аргументують загрозою для національної безпеки.

Петиція була опублікована 6 грудня 2023 року, її авторка Софія Тимошенко. 

Наразі за на підтримку цієї ініціативи, свої голоси віддали 523 українців, з 25000 необхідних. Час голосування 90 днів. 

Читайте також: У Луцьку біля “Варшавського” аварія: є постраждалі

Десятий рік Україна перебуває у стані постійної війни із росією, два з них – в режимі повномасштабного вторгнення. Його мета – тотальне знищення . Марно сподіватися, що задля такої мети російська федерація використовуватиме лише власні ракети, нескінченний мобілізаційний потенціал і рупор Кремля – Скабеєву.

Російська пропаганда зроблена по-багатому і, на жаль, майже досконало з точки зору мети – руйнування правди заради своїх кровожерних планів.

Додаток Telegram, хоч і заявлений власниками як незалежний від російської влади, насправді таким не є. Було би дивно після двох років великої війни вважати, що в такій авторитарній системі як російська можна мати вплив рівня Павла Дурова, і при цьому зберегти незалежність від президента і ФСБ.

Звертаюся до Президента України Володимира Зеленського з ініціативою повного блокування Telegram на території України. Адже цей мобільний додаток несе у собі серйозні ризики для держбезпеки.

 

  • По-перше, через недостатню комунікацію про ризики цього додатку, ним продовжують користуватися багато солдатів і навіть офіцерів ЗСУ, передаючи свої дані прямо в руки ворога.
  • По-друге, творцем Telegram є російський програміст і мільярдер Павел Дуров – той самий, що створив соціальну мережу Вконтакті, заблоковану в Україні Указом Президента в 2017 році.
  • По-третє, свою підконтрольність російській владі Telegram продемонстрував тоді, коли на вимогу влади заблокував канал “Утро Дагестана”, звинувачуючи його творців у нібито причетності до української влади.

 

І наостанок – неврегульованість анонімних Telegram-каналів, які здатні чи то влаштувати неконтрольовану паніку серед українців в перші дні після вторгнення, чи то дискредитовувати вільні медіа, несе у собі загрози як держбезпеці, так і нашій інтеграції в ЄС, для якого існування свободи слова є ключовим поняттям демократії.

Закликаю Вас – разом із Радою національної безпеки України, спеціалістами із кібербезпеки Сил спеціальних операції, ІТ-спеціалістами із кібербезпеки серед громадськості – проаналізувати джерела походження Telegram, його підконтрольність та технологічні особливості поширення і зберігання інформації, вивчити ризики для безпеки українців і в межах законодавства винести рішення про доречність і безпеку його використання в умовах війни” – йдеться у поясненні до петиції.

Що ви думаєте з приводу заборони Телеграму? Давно потрібно було це зробити, чи обмеження свобод? 

Читайте також: Свято Миколая могло завершитися смертю: у Луцьку троє підлітків намагалися вчинити самогубство 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев