Українським біженцям доведеться шукати нове житло: у школі, де проживали люди, сталася пожежа

news

У Польщі в селі Поремба Велика (Poręba Wielka) в неділю ввечері виникла пожежа в котельні колишньої школи, де проживали біженці з України.

Пожежа в котельні колишньої початкової школи в Порембі Велійкій виникла в неділю після 20.00.

У будівлі на той час перебувало 33 особи, серд них 19 дтей. Люди покинули приміщення ще до прибуття вогнеборців.

Близько 21:30 пожежу було ліквідовано. В результаті ніхто не постраждав. Вогонь охопив лише котельню на вугіллі та дровах. Лише до 22 години мешканці змогли повернутися до своїх приміщень.

Після пожежі школа залишилася без опалення.

Українці, за бажанням, можуть залишитися в будівлі. Місцева влада також шукає для них інше місце. Про це повідомив голова гміни Освенцим Мірослав Смолярек. 

Біженці можуть перебувати в будівлі. Вона дозволена для використання. В ній нікому не загрожує. Але питання опалення залишається. Треба це вирішувати. Воєвода Малопольський заявив про допомогу в її ремонті,

– сказав Смолярек.

Ґміна Освенцим є співорганізатором перебування у Порембі Велійкій для понад 30 біженців, серед яких десяток дітей.

У місцевій владі наголосили, що ремонт котельні може тривати щонайменше кілька днів. Тоді «пожежники, сажотруси та будівельники» повинні погодитися на допуск. Крім того, будівля не холодна. Оскільки це старий заклад, то стіни приблизно 60-70 см, і щоб вони охололи потрібен час.

Звичайно, поки що ми можемо використовувати масляні обігрівачі як альтернативу, але це не буде постійно. 

– зазначив він.

Мірослав Смолярек також повідомив, що місцева влада шукає інше місце, де могли б жити біженці. Перші пропозиції будуть подані в понеділок.
Однак я усвідомлюю, що не всі захочуть переїхати. Це місце в Порембі Вельці було для них знайомим і дружнім,
– додав він.

Міський голова зазначив, що у приміщенні колишньої школи планується побудувати будинок денного перебування для людей похилого віку.

“Якщо біженці, які зараз проживають тут, погодяться на розміщення, то ми почнемо роботу з адаптації його до нових потреб. Якщо ні, ми впораємося з опаленням і продовжимо підтримувати наших гостей з України,

– сказав Смоларек.

 
0 Комментариев