Українським біженцям доведеться повернути допомогу від польського ZUS: у чому причина?

ZUS або ж Заклад соціального страхування Польщі намагається повернути виплачену допомогу 500+, яку українські біженці отримали необгрунтовано, тобто виїхавши за межі Польщі.
Близько двох мільйонів злотих, а це майже п’ятсот тисяч доларів, Польща збирається стягнути з українців, які отримали прихисток у Польщі, але покинули її межі. Кошти ж наші співвітчизники отримували надалі, не маючи на це законних підстав.
28 січня набули чинності зміни до закону про допомогу громадянам України, згідно з якими виплати сім’ям з України припиняються, якщо вони виїжджають за межі Польщі на понад 30 днів. За місяць дії нової норми Закону про допомогу ZUS призупинив виплату допомоги приблизно 3200 громадянам України.
ZUS послідовно виносить наступні рішення щодо неправомірно отриманих виплат і зобов’язує бенефіціарів повернути їх,
– каже Павел Жебровський, речник ZUS.
Українці мають повернути отримані кошти протягом двох років.
Жебровський додає:
Якщо ці люди повернуться до Польщі протягом 30 днів з дати виїзду, вони не втратять законність свого перебування в РП і виплату допомоги буде відновлено.
Раніше у Польщі діяло положення, згідно з яким ZUS отримував інформацію про дату закінчення терміну перебування в Польщі. Тому інформація про виїзд була надана не раніше, аніж через місяць після перетину кордону. Таке рішення призвело до численних випадків «безпідставних переплат» біженцям з України, бо ті не поверталися до Польщі за 30 днів.
Платіжні органи, зокрема Установа соціального страхування, не знаючи про від’їзд особи, виплатили їй допомогу, на яку вона фактично не мала права. Лише згодом вони отримали інформацію від прикордонників, що ця особа заднім числом втратила право на легальне перебування,
— пояснили у ZUS.