Українські вступники цілеспрямовано обирають корумповані ВНЗ

news

Українські абітурієнти цілеспрямовано обирають корумповані вузи з неякісною освітою. Випускники хочуть вступити туди, де потрібно менше вчитись. Про це Gazeta.ua повідомили в аналітичному центрі CEDOS, що досліджує суспільні процеси в освіті.

«Одним із найголовніших недоліків є попит на неякісну освіту серед абітурієнтів та їхніх батьків. Часто випускники шкіл обирають виші та спеціальності, де легше вступити та вчитись, а інколи навіть саме через те, що в них можна платити хабарі», — говорить Gazeta.ua Єгор Стадний, виконавчий директор CEDOS.

За його словами, такі тенденції є у всіх країнах, однак в Україні це явище зросло до неприпустимих масштабів.

«Ключ до зниження попиту на неякісну освіту знаходиться у реформуванні шкільної освіти, профілізації старшої школи, якісно новому наповненню програм, а також фаховій допомозі у виборі вишу. Нам потрібно запроваджувати інститут радників, людей, які здатні проаналізувати тенденції на ринку праці та розказати про перспективи школярам і їхнім батькам, пояснити що передбачають різні наукові дисципліни, які є в університетах. А також розповісти, чим відрізняється навчання в університеті від навчання у школі. Ці та інші заходи значно підвищать рівень усвідомленого вибору університету», — каже він.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев