Українські мандрівники на велосипедах продовжили карантинну подорож – до Єгипту

news

Учасники проєкту «Двоколісні хроніки» Ярина Квітка, Володимир Муляр та їхній 4-річний син Марко Муляр відправилися із Туреччини до Єгипту. Сім’я уже четвертий місяць подорожує за кордоном на велосипедах, незважаючи на світову пандемію та карантинні обмеження.

Розпочали «Двоколісні хроніки» чергову мандрівку з Туреччини. За три місяці проїхалися турецькою рів’єрою – від Ізміра до Аланії. За цей час сім’я відвідала понад 10 турецьких міст, серед яких і туристичні Аланія та Анталія, і менш відомі – Ізмір, Сіачик, Кушадаси, Дідім, Ак’яку, Дальян, Каякьой, Фетхіє та ін.

«Кожне місто має свої особливі принади, свої фарби та затишок. Але найбільше нам сподобалися Кушадаси, Ак’яка, Фетхіє та Каш. Куди б ми не їхали, усюди натрапляли на красиві античні місця. Зокрема, побували в славнозвісному Ефесі, маловідомому, але такому ж прекрасному Теосі. Вразили нас антична Прієна, храм Апполона в Сіде, стародавня Міра», – розповідає Ярина Квітка.

В Туреччині мандрівна сім’я пробула 3 місяці (саме стільки тут можуть перебувати українці без візи), а потім вирішила поїхати в Єгипет, на Синайський півострів.

«Прилетіли у Шарм-ель-Шейх, подивилися його два дні і переїхали в Дахаб. Тут орендували будиночок. Знайшли його, до речі, випадково: написали пост у Facebook, на який відгукнулася українська сім’я, що якраз виїжджала звідси. Марко має тут нових друзів і навіть почав ходити у садочок», – зазначає Ярина.

За словами мандрівників, в Єгипті дуже багато поліцейських блокпостів та заборон, подорожувати велосипедами не так просто. Тож доведеться обмежитися дослідженням Дахабу та околиць.

Проте за кордоном Ярина та Володя не тільки займаються туризмом й знімають відеоблоги, а й працюють зі своїм музичним проєктом – як етно-гурт «Фолькнери». В Єгипет з України їм передали музичні інструменти, тож тут вони планують дати кілька концертів. Також пишуть музику до вистави «Коловорот», готують новий альбом. Саме в Дахабі нещодавно презентували новий кліп.

«Країни, які ми відвідуємо, безумовно, впливають на нашу творчість. Ми із захватом досліджуємо культури інших народів і ділимося з ними українською. Саме в Єгипті завершили роботу над кліпом на пісню «Ра» (давньоєгипетський бог сонця Ред.) із нашого альбому «Сон».

 

Відео знімали ще торік на мистецькому хуторі «Обирок», що на Чернігівщині. І от мав минути рік, ми мали потрапити до Єгипту, познайомитися тут з режисеркою Ритою Гасановою, яка й зробила пост-продакшн. Тут ви почуєте поєднання українських народних мотивів з африканськими і мабуть, несподівано побачите кам’яного Леніна», – розповідає Володимир Муляр.

Музичні відео гурту «Фолькнери» можна переглянути на їхньому YouTubeканалі.

 

Проєкт «Двоколісні хроніки» стартував 2009 року. Тоді мандрівники здійснили подорож на велосипедах з Криму до Абхазії. Всього за 11 років Ярина Квітка та Володимир Муляр відвідали на велосипедах 35 країн і подолали понад 50 тис. км. У межах проєкту, зокрема, були здійснені експедиції: «Мармурове кільце» (Туреччина, Румунія, Болгарія, 2010), «Країна скарбів» (з Ужгорода до Луганська, 2011), «Від Карпат до Апеннін» (Польща, Словаччина, Австрія, Словенія, Італія, 2012), «Чорно-білі історії» (Білорусь, Росія, Фінляндія, 2013), «Україна-Австралія» (13 країн Європи та Азії, 2014-2016) та ін.

 

«Двоколісні хроніки» поєднують у собі мандрівну, етнографічну, музичну, медіа та кінематографічну складові. Під час подорожей мандрівники популяризують українську культуру через свій музичний проєкт «Фолькнери», вивчають культуру інших народів, ведуть блог та знімають відеоролики, які щотижня показують на своєму YouTubeканалі.

 

0 Комментариев