Українські банки зобов’язали перевіряти клієнтів на зв’язки з росією та розкривати інформацію про них

Нацбанк України зобов’язав банки перевіряти та документувати інформацію про зв’язки клієнтів та їх контрагентів із російською федерацією. Наразі визначено категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Регулятор у постанові “Про розкриття інформації щодо зв’язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України” від 16 березня визначено категорії клієнтів, стосовно яких банк зобов’язаний виявляти та документувати таку інформацію, та обсяг відповідної інформації за кожною категорією.
Національний банк має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені банком зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором,
– йдеться в повідомленні.
У регуляторі впевнені, що збір та документування зазначеної інформації сприятиме підвищенню прозорості щодо клієнтів банків, які мають зв’язки із державою-агресором, та виявленню прихованої присутності держави-агресора на українському ринку.