Україна закриває кордони: хто зможе в’їхати?

news

Кабмін закрив кордони на в’їзд іноземцям до 28 вересня, проте деякі категорії іноземних громадян зможуть в’їхати в країну. Про це заявив глава уряду Денис Шмигаль у ході засідання Кабміну.

Дане рішення почне діяти з 00:00 29 серпня до 28 вересня.

“Заборонити в’їзд на територію України іноземних громадян та осіб без громадянства”, – сказав глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

Обмеження на в’їзд, зокрема, не стосується іноземців, які мають дозвіл на проживання в Україні. Також воно не стосується іноземних громадян, які прямують транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд протягом двох днів, осіб, які навчаються в українських вишах, представників міжнародних місій або прибуваючих на запрошення дипломатичних представництв України тощо.

Крім того, Аваков додав, що в рамках постанови пропонується відкорегувати порядок пропуску на КПП з окупованими територіями ОРДЛО та на адміністративному кордоні з АР Крим.

Так, Міністерство закордонних справ проінформує міжнародних партнерів України про відповідне обмеження на в’їзд.

У Кабінеті міністрів України уточнили, хто з іноземних громадян зможе в’їхати до нашої країни після закриття кордонів. Про це свідчить відповідна постанова КМУ, яку у своєму Telegram оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко.

  • прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
  • навчаються у навчальних закладах України;
  • проходять військову службу на території України;
  • є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей або прибувають на запрошення Міністерства закордонних справ України;
  • є водіями та/або членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членами екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членами поїзних і локомотивних бригад;
  • є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних сил України або прибувають на запрошення Міністерства оборони України.

Крім того, заборона не поширюється на іноземців, що є діячами культури, які прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них; іноземних громадян, що прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючих їх осіб.

Також в’їзд дозволили особам, які здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації та прибувають на лікування до закладів охорони здоров’я України.

0 Комментариев