Україна планує створювати нові супутники і нові види ракет

news

Одним із пріоритетів ракетно-космічної галузі України в 2016 році буде створення нових ракетних технологій. Про це заявив глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Любомир Сабадош. Повідомляє korrespondent.net.
Оцінюючи на прохання агентства, основні пріоритети в роботі галузі з урахуванням передбаченого в держбюджеті 2016 фінансування, співрозмовник агентства сказав: “З огляду на ситуацію, що склалася в країні, пріоритетом для нас є створення нових ракетних технологій — це і нові двигуни, нові супутники, нові види ракет, і звичайно, забезпечення інтересів держави в сфері нацбезпеки і оборони”.

“Зокрема, ми плануємо розвиток вітчизняного угруповання супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) “Січ”, що включає створення і підготовку до запуску космічних апаратів і подальший розвиток наземної інфраструктури”, — повідомив він, наголосивши, що також розпочато підготовку до створення українського сегмента міжнародної системи використання даних аерокосмічного моніторингу, який в перспективі повинен стане частиною загального Європейського дослідницького простору в сфері ДЗЗ.

Говорячи про плюси бюджету галузі на поточний рік, глава ДКАУ зауважив: в 2016 році, вперше за останні шість-сім років, незважаючи на складну ситуацію в країні, фінансування національної космічної програми в держбюджеті передбачено в повному обсязі від запланованого на поточний рік: в розмірі 223 млн грн, що в 4,5 рази більше, ніж в 2015 році. При цьому він акцентував: оборонні програми в бюджеті галузі складуть третину від загального фінансування, і їхнє фінансування передбачено зі спеціального фонду.

“Особливо відзначу, що більша частина фінансування із загального фонду, — 1,85 млрд грн або 56% — буде спрямована на виконання боргових зобов’язань за залученими в попередні роки кредитами на реалізацію проектів РКК “Циклон-4″ та створення Національної супутникової системи зв’язку. У бюджеті 2015 року на обслуговування боргових зобов’язань було передбачено 80% фінансування галузі, або 1,43 млрд грн, в 2014 – 87,8% або 2,08 млрд грн”, – повідомив Сабадош.

За його словами, очікується, що бюджетне фінансування галузі буде посилено за рахунок залучення інвестиційних і кредитних ресурсів, а також за рахунок отримання коштів від участі підприємств галузі в міжнародних космічних програмах.

Як раніше повідомлялося, Україна планує спільно з компаніями зі США створити ракету-носій без участі Росії.

0 Комментариев