Україна, одна з перших країн, яка запустила електронну чергу для перетину кордону: річні підсумки єЧерги

news

За рік майже 650 тисяч вантажівок та автобусів перетнули кордон завдяки єЧерзі  

Рік тому Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювало створення єЧерги для перетину кордону – послуги, яка дозволяє водіям керувати своїм часом. 

Читайте також: Дівчинка, яку збила автівка на Львівській у важкому стані

За рік повноцінна електронна послуга замінила записи в чергу на звичайних папірцях.

Сьогодні єЧерга це про 642 тисячі перетинів кордону, з яких майже 28 тисяч автобусів. Найчастіше послугою користувалися українські (81,2%), польські (6,7%) та турецькі перевізники (4,3%).

«За цей рік ми постійно вдосконалювали проєкт, запускали нові функції, додавали нові мови, не зупинялись і не будемо на шляху до мінімізації корупції під час перетину кордону та поваги до роботи водія та перевізника. У річницю запуску проєкту ми презентуємо ще одне важливе оновлення – відкриття всіх номерів транспортних засобів в системі. Тепер кожен користувач бачитиме номер вантажівки повністю. Цим рішенням ми даємо можливість кожному слідкувати за коректністю роботи системи та верифікувати, чи дійсно вантажівка з єЧерги заїжджає на пункт пропуску. У нас великі і амбітні плани – масштабувати цей проєкт для всіх транспортних засобів, зокрема, і для легкового транспорту. Це виклик для нас з точки зору розробки та запровадження, але впевнений, що ми реалізуємо і цей проєкт та матимемо ще кращі результати», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. 

За рік послуги кожен 4 вантажний транспортний засіб перетинав кордон через МАПП «Ягодин-Дорогуськ» – саме він став першим пунктом пропуску, на якому запрацювала єЧерга.

Для постійної підтримки перевізників було створено колл-центр. За цей час оператори колл-центру прийняли та опрацювали майже 150 тис. звернень.

Зараз  єЧерга це:

  • Прозоре рішення для перетину кордону. Кожен етап користування чергою, від реєстрації до моменту перетину кордону, фіксується в електронній системі. Також система надає доступ до статистики, де можна переглянути кількість вантажівок та автобусів, які вже перетнули кордон або виїхали з МАПП завдяки єЧерзі.
  • Можливість для водіїв реєструватися, записатися в електронну чергу та отримати інформацію про орієнтовний час перетину кордону. Стежити за проходженням черги можна у відкритому режимі на сайті чи в застосунку.
  • Послуга, яка постійно вдосконалюється на основі діалогу з перевізниками. Саме їх зворотній зв’язок є основою для нових змін та покращення вже наявного функціонала.

Нагадаємо, що Україна стала однією з перших країн у світі, яка запровадила електронну чергу перетину кордону, і першою у світі, де електронна черга перетину кордону стала безкоштовною для перевізників.

Проєкт «Електронна черга перетину кордону/єЧерга» реалізується Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України, Укртрансбезпека, Державним агентством автомобільних доріг, Державна митна служба України та Державна прикордонна служба України за підтримки TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Читайте також: Легковик з військовими потрапив у ДТП на Львівщині: загинули четверо людей 

За інформацією: Міністерства відновлення України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев