Учасника бойових дій, звільненого в запас, поновлено на квартирному обліку

news

Держава взяла на себе обовязок із забезпечення житлом  військовослужбовців, вислуга років яких становить 20 і більше років. Проте дочекатись обіцянки не так то й просто.

До Володимир-Волинського місцевого центру звернулась пані Катерина  адже житловою комісією військової частини, де вона раніше проходила службу,    її було знято з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов. А причиною прийняття такого рішення стало  її звільнення в запас  у зв’язку із припинення контракту про проходження військової служби.

Також в ході бесіди з спеціалістами центру пані Катерина зазначила, що вона проходила військову службу у Збройних Силах України в період з 1992 по 2020 роки. Брала участь в антитерористичній операції, має статус учасника бойових дій. У 2020 році була звільнена із військової служби у запас, на момент звільнення вислуга років в ЗСУ становила 27 років.

Згідно ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» клієнтка підпала під категорію для надання безоплатної вторинної допомоги як учасник бойових дій, що було підтверджено відповідним посвідченням.

Місцевим центром було прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено юриста Олексія Кірносова. Юристом центру в найкоротші терміни була підготовлена позовна заява про поновлення клієнтки на квартирному обліку.

Рішенням суду позов клієнтки було задоволено повністю, а саме зобов’язано військову частину поновити пані Катерину на квартирному обліку за тим же номером у списку.

Коментар юриста Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексія Кірносова:

Правові підстави поновлення на квартирному обліку у військовій частині?

 Відповідно до абзацу 4 частини першої статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.

Пунктом 9 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (в редакції, яка діяла на час зняття позивача з квартирного обліку) було передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування – у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

1 Комментарий