У Європарламенті хочуть надати роботам юридичний статус

news
Депутати Європейського парламенту розглянуть питання про надання роботам правового статусу “електронних осіб”.

Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на Independent.
Законопроект, внесений на розгляд Європарламенту, також передбачає можливість покласти на них відповідальність за вчинені ними дії.
На думку автора документа, представника соціалістів із Люксембургу Маді Дельво-Стера, у міру того, як роботи починають діяти все більш автономно, стає все складніше вважати їх “лише знаряддями у руках інших суб’єктів” — виробника, власника або користувача.
“Звичайні норми відповідальності стають неефективними, і з’являється необхідність створити нові норми, які в першу чергу визначать, як апарати можуть бути притягнуті до відповідальності — повної або часткової — за свої дії або бездіяльність”, — йдеться у тексті документа.
Автор законопроекту вважає, що наразі через впровадження роботів, андроїдів та інших форм штучного інтелекту у світі відбувається “технологічна революція”, і ЄС необхідно встановити базові етичні принципи і юридичні рамки, що регулюватимуть роботу пристроїв.
Законопроект отримав схвалення комітету з юридичних питань Європарламенту. Очікується, що в повному складі депутати розглянуть законопроект у лютому.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев