У яких випадках жінки держслужбовці можуть їхати за кордон?

news

Жінкам-держслужбовцям заборонено виїжджати за кордон під час воєнного стану. 

Нещодавно прийнятий Закон, який регулює перетин кордону депутатами та чиновниками, торкнувся не лише чоловіків, а й тисячі жінок, які працюють на державній службі. 

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

За новими правилами, для цієї категорії жінок потрібно, як і чоловікам, за три дні до виїзду подавати звернення до ДПСУ. У деяких випадках заборона стосується також осіб, непридатних до військової служби.

Крім службового відрядження, за яких обставин держслужбовці можуть перетинати кордон: 

  • У виняткових випадках пропуск через державний кордон жінки та/або чоловіка, який є одиноким батьком, з числа зазначених у цьому пункті осіб, які мають дитину/дітей віком до 18 років (включно),  під час їх виїзду за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.
  • У разі введення в Україні воєнного стану пропуск військовослужбовців через державний кордон здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби на підставі прийнятих Міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону  військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу рішень щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони. 
  • У разі введення в Україні воєнного стану пропуск через державний кордон осіб, визначених пунктом  214 цих Правил, для лікування за кордоном здійснюється за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном. Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.
  • У разі введення в Україні воєнного стану Голова Державної прикордонної служби  може прийняти рішення про дозвіл на перетин державного кордону для осіб, визначених пунктом  214 цих Правил,  у разі смерті за кордоном одного із членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

За інформацією: Державної прикордонної служби України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев