У Волинській області створено «дорожній фонд»

news

В області триває активна робота щодо відновлення дорожньої інфраструктури. Ремонти та будівництва доріг на умовах співфінансування розпочалася ще у 2015 році. В обласному та місцевих бюджетах за принципом 50/50 тоді виднайшли по 10 млн грн на відновлення дорожнього покриття на території області. У 2016 році роботу у цьому напрямку продовжили. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Про основні напрацювання на першому етапі співфінансування будівництва доріг обласного та місцевого значення розповів директор департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Іван Мирка в ході щопонеділкової оперативної наради.

– Перший принцип це – ініціатива знизу, – наголосив Іван Мирка. – Тобто пропозиції приймаємо від голів сільських, селищних рад, районів та міст. Ще одним обов’язковим принципом є  фінансова участь із розрахунку 50/50 місцевого та обласного бюджетів відповідно.

За словами голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, на сьогоднішній день можна говорити про створення обласного дорожнього фонду, за кошти якого і проводитимуть ремонтні та будівельні роботи на дорогах загального користування. Окрім цього, готується відповідна програма розвитку інфраструктури області.

– Не чекаючи відповідних нормативно-правовових актів від центрального керівництва держави, на Волині вже зроблено перші кроки та розпочато відновлення дорожньої інфраструктури за кошти обласного та місцевих бюджетів, – наголосив Володимир Петрович. – Загальний фінансовий ресурс обласного дорожнього фонду у 2016 році становитиме близько 100 мільйонів гривень. Це кошти як обласного, так і місцевого бюджетів.

Детальніше говорячи про співфінансування, директор департаменту інфраструктури та туризму розповів про принципи, за якими працюватимуть цьогоріч:

– На сьогоднішній день маємо такі результати: на першому етапі сформовано перелік доріг, на відновлення яких в обласному бюджеті передбаченні кошти в сумі 18,5 мільйонів гривень. Така ж сума закладена і в місцевих бюджетах. Відтак, загальний фінансовий ресурс становитиме 37 мільйонів гривень. Перелік доріг розміщений на офіційному веб-сайті облдержадміністрації. Що ж до другого етапу, то за попередніми даними, роботи розпочнемо з 1 липня 2016 року.

Разом із тим, голова облдержадміністрації, обговорюючи питання будівництва та ремонту доріг, наголосив на прозорості проведення усіх процедур. Мовляв, до цього процесу слід долучати й представників громадського сектору.

– Для перевірки якості виконаних робіт на дорозі Луцьк-Львів створюємо робочу групу, до складу якої увійдуть представники як влади, так і громадськості. Відповідні пропозиції уже приймають у департаменту інфраструктури, – наголосив Володимир Гунчик. – Тому звертаюся до голів райдержадміністрації, сільських та селищних рад, створити такі ж робочі групи на місцях. Ремонтуємо ваші місцеві дороги, тому саме ви, в першу чергу, повинні бути зацікавленні в якісному їх відновленні. На кожному кілометрові відремонтованої дороги ми умовно повинні поставити відмітку «громадою прийнято».

0 Комментариев