У “Волиньобленерго” пояснили, як каратимуть за крадіжку електроенергії

news

ПАТ «Волиньобленерго» звертається та закликає споживачів електричної енергії до свідомих, відповідальних та взаємоефективних стосунків.   

Про це повідомляє прес-службі товариства.

Товариство неодноразово надавало роз’яснення, що викрадення електроенергії та обладнання електромереж завдають значної шкоди як енергопостачальним компаніям, так і споживачам. Крадіжка електричної енергії та енергетичного обладнання однією особою може позбавити багатьох споживачів можливості отримувати електричну енергію.

Варто знати та пам’ятати, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність, відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” від 16 жовтня 1997 р. № 575/97-ВР.

Правопорушенням в електроенергетиці, зокрема, згідно з цим Законом, є крадіжка електричної і теплової енергії, у тому числі:

  • споживання електроенергії понад договірні розміри;
  • самовільне підключення до об’єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Так згідно ст. 188 1 Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове ) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб якщо такими діями завдано значної шкоди – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, – караються позбавленням волі на строк до 3 років.

У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії шляхом безоблікового користування, самовільного підключення до мереж електропостачальника, пошкодження приладів обліку, зриву (пошкодження) пломби та інших дій споживача, які приводять до зниження показників роботи приладу обліку або мереж, працівники ПАТ «Волиньобленерго» складають акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН) та проводять припинення електропостачання. На підставі акту працівники товариства обчислюють розмір завданих збитків згідно з методикою, затвердженою Постановою НКРЕ від 04.06.2006 року №562.

Відновлення електропостачання споживачу згідно з п. 36 ПКЕЕН здійснюється після усунення порушень і оплати споживачем збитків завданих товариству та витрат на повторне підключення. У разі відмови споживача відшкодувати збитки ПАТ «Волиньобленерго» передає матеріали до суду та виконавчої служби.

Більш суворо закон підходить до покарань за викрадення енергетичного обладнання:

·За крадіжку шляхом демонтажу чи будь-яким іншим способом електричних мереж кабельних ліній зв’язку та їх обладнання – передбачений штраф на звинувачену особу від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 3 років.

·Якщо ці дії будуть вчинені енергетичними рецидивістами вдруге, їм загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років.

Окрім того, у відповідності з ст.194 1 Кримінального Кодексу України:

·За умисне знищення або пошкодження об’єктів електроенергетики – якщо ці дії привели (або могли привести) до порушення стабільної роботи цих об’єктів або потягнути за собою загрозу для життя людей – карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

· Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

Шановні споживачі, звертаємо Вашу увагу та закликаємо до пильності, щоб уникнути ситуацій «крадіжок мимоволі». Наприклад, переїжджаючи в нове помешкання, будьте уважними та пильними – перевірте прилад обліку, електроустановку та загальний стан електропроводки. Якщо в новому помешканні ви почали користуватися всіма електроприладами, при цьому не звернули уваги на те, що прилад обліку пошкоджений або відсутній взагалі – це зовсім не звільняє вас від відповідальності!

Якщо представник ПАТ «Волиньобленерго» виявить відсутність приладу обліку або порушення в його роботі, то буде складений відповідний акт та визначена вартість необлікованої електроенергії та сума нанесених ПАТ «Волиньобленерго» збитків (ПКЕЕН – п.53).

У разі, якщо ви самі виявили, наприклад, недоліки в роботі приладу обліку електричної енергії або відсутність пломб і письмово повідомили про це енергозбут за місцем проживання, то жоден акт з подальшим нарахуванням або навіть відключенням вам не загрожує.

У випадку виявлення зовнішнього пошкодження приладу обліку, зриву пломби або його несправності, споживачі зобов’язані повідомити про це ПАТ «Волиньобленерго» (ПКЕЕН – п.14). В іншому ж випадку всі порушення та несправності будуть трактовані представниками енергопостачальника як крадіжка електроенергії.

На превеликий жаль, працівникам товариства доводиться все частіше стикатися з цілеспрямованими крадіжками. Візьмемо, наприклад, таке порушення ПКЕЕН як накид проводів або підключення відмотуючого трансформатора. Це зроблено через незнання? Навряд чи. Господар приватного сектору, власник пилорами, зварювального апарату чи іншого потрібного в господарстві електрообладнання добре усвідомлює свої дії. Тому він і не допускає представників «Волиньобленерго» для обстеження приладів обліку, електроустановок та електропроводки. А це – пряме невиконання обов’язків споживача електричної енергії (ПКЕЕН – п.42). У випадку недопуску співробітників енергопостачальника до приладів обліку електроенергії, енергопостачальна компанія має право припинити постачання електроенергії на об’єкти споживача (ПКЕЕН – п.30).

Звертаємо увагу та наголошуємо! Якщо Ви самі своєчасно письмово повідомите електропостачальника про пошкодження приладу обліку або зірвані пломби (до виявлення порушення працівниками товариства) та за умови відсутності явних доказів навмисного пошкодження Вами приладу обліку, зриву пломб – нарахування збитків згідно Методики не проводиться.

Також реальною загрозою надійному та безперебійному постачанню електричної енергії споживачам Волинської області є крадіжки енергетичного обладнання ПАТ «Волиньобленерго», які набули сьогодні загрозливих масштабів.

Такі злочинні дії є однією з вагомих причин та найсерйозніших факторів дестабілізації внутрішнього енергоринку. Крім того, вони несуть велику загрозу для життя та можуть завдати непоправної шкоди як самим зловмисникам, так і зовсім непричетним людям, дітям тощо.

Оскільки розкрадання електроенергії та елементів електромережі може в будь-яку мить завдати шкоди споживачам, ПАТ ” Волиньобленерго ” звертається до мешканців міста Луцька та жителів області з проханням надавати будь-яку допомогу в боротьбі з цим явищем.

“Шановні споживачі! Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є представниками ПАТ «Волиньобленерго» (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це диспетчеру відповідної районної філії Товариства  та /або зв’яжіться з нами за єдиним багатоканальним номером Кол-центру ПАТ «Волиньобленерго»  0-800-21-01-31 (цілодобово, без вихідних та святкових днів). Дзвінки безкоштовні, як зі стаціонарних , так і з мобільних телефонів”, – йдеться у повідомленні.

Автор статті: ВолиньІнфо

0 Комментариев