У Твєрській області розбився бізнес-джет Embraer Legacy 600: загинув лідер ПВК «Вагнер» Євгєній Прігожин та його поплічники

news

Вчора, 23 серпня, в Тверській області на  росії розбився літак Embraer Legacy 600 з бортовим номером RA-02795, який належав Євгєнію Прігожину – відомому ватажку  ПВК «Вагнер».

В авіакатастофі загинув сам Прігожин,  також вище командування найманців. Інформацію про це підтвердили у прес-службі «Росавіації».

Крім лідера “вагнерівців” на борту літака перебували нацист та командир ПВК Дмітрій Уткін і його заступник Валєрій Чекалов.

Загалом МНС Росії повідомило про 10 загиблих – усіх, хто перебував на борту бізнес-джета.

Внаслідок аварії загинули:

  • Євгєній Прігожин;
  • Дмітрій Уткін;
  • Сєргєй Пропустін;
  • Євгєній Макарян;
  • Алєксандр Тотмін;
  • Валєрій Чекалов;
  • Ніколай Матусєєв;
  • командир борту Алєксєй Лєвшин;
  • другий пілот Рустам Карімов;
  • борпровідниця Крістіна Распопова.

Також у заяві Росавіації кажуть, що виконання польоту літака Embraer-135 “здійснювалося на підставі дозволу на використання повітряного простору, виданого в установленому порядку”.

За даними інформаційних ресурсів, що асоціюються з провагнерівськими телеграм-каналами, повідомляється, що літак зазнав аварії, причиною якої, за їхніми звітами, стала атака російської протиповітряної оборонної системи. У той же час, відповідно до заяви комісії “Росавіація”, винуватцем аварії, ймовірно, був вибух всередині літака.

На каналах, що пов’язані з приватним військовим підприємством, стали поширюватися повідомлення про загрози, що надійшли з боку Кремля, стосовно можливого другого спробу перевороту. Нагадаємо, що перша спроба путчу з участю “вагнерівців” відбулася два місяці тому, у червні 23 числа.

Телеграм-канали в Білорусі повідомили, що на аеродром Мачулищі вперше за останній місяць прибув літак Іл-76 Військово-космічних сил Російської Федерації з території Росії. Відомо, що в Білорусі протягом цього часу знаходяться російські найманці з групи, пов’язаної з Правозахисним центром Євгенія Прігожина, яких евакуювали з Росії після неуспішної спроби перевороту. Моніторингові групи в Білорусі закликають уважно стежити за діяльністю “вагнерівців” та їхніми переміщеннями.

За даними Центральної новинної служби, російські найманці, ймовірно, намагаються покинути територію Білорусі і повернутися до Росії. Звіти свідчать, що “вагнерівці” готують колони для виїзду з таборів, розташованих на території Білорусі.

Після катастрофи Слідчий комітет Російської Федерації розпочав кримінальне розслідування за фактом аварії з висновком про “порушення правил безпеки польотів та експлуатації повітряного транспорту”. Тим часом, інші джерела, зокрема РБК, повідомляють про розгляд різних версій причин катастрофи, включаючи “помилку пілота, технічні несправності та зовнішні впливи”.

Повідомлення про смерть Євгенія Прігожина викликало терміновий виїзд президента Російської Федерації Володимира Путіна з урочистостей у Курську, розташованому за 80 кілометрів від кордону з Україною. За даними російських ЗМІ, літак диктатора прямує до Валдаю, розташованого за 50 кілометрів від місця падіння літака Євгенія Прігожина.

До слова, у Вікіпедії ще вчора ввечері з’явилися оновлення із датою смерті Пригожина – 23.08.23

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев