У США туристи зможуть гуляти в ядерному комплексі

news

У США на базі виведеного з експлуатації Хенфордського ядерного комплексу в штаті Вашингтон створять парк, повідомляє Кorrespondent.net. Очікується, що в наступному році його відвідають тисячі туристів.

 “Все очищено і абсолютно безпечно. Радіоактивні речовини перебувають на достатній відстані”, – уточнив представник міністерства енергетики США Колін Френч.
Відвідувачі не потраплять на територію, на якій зберігаються радіоактивні відходи. Передбачається, що в парку буде створена експозиція, що розповідає про робітників і вчених, а також історію створення атомної бомби, скинутої на місто Нагасакі в Японії в серпні 1945 року.
У 2007-му туристичною визначною пам’яткою став “Реактор B” – найстаріший ядерний реактор в США. Вироблений в ньому плутоній був використаний при створенні випробувального пристрою, підірваного на полігоні в Аламогордо, і атомної бомби “Товстун”, скинутої на Нагасакі. Реактор був закритий у 1968 році.

Хенфордський ядерний комплекс був побудований в 1943 році в рамках “Манхеттенського проекту”. До 1963 року на території комплексу було дев’ять реакторів, 5 ліній сепарації плутонію на центральному плато і більш ніж 900 допоміжних підприємств і дослідницьких лабораторій.
Більша частина реакторів була виведена з експлуатації в період з 1965 по 1971 рік. Останній з них – “Реактор N”, продовжував працювати як електростанція громадської мережі електропостачання штату і як підприємство з виробництва плутонію до 1987 року.
Всього в комплексі розташовані 177 резервуарів, в яких зберігаються мільйони літрів радіоактивних відходів, що залишилися від виробництва плутонію для ядерної зброї. За оцінками уряду США, Хенфордський комплекс є одним з найбільш забруднених місць на Землі.

0 Комментариев