У США розповіли, коли запрацює ленд-ліз: на що можна сподіватися Україні?

news

У Білому домі зробили заяву щодо того, коли в Україні розпочне застосовуватися ленд-ліз.

Як повідомляє “Голос Америки”, на даний час у Білому домі ставлять пріорітет на наданні Україні безплатної безпекової допомоги. Це  USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програма президентських повноважень, і всі останні поставки зброї відбувалися за ними. А  ленд-ліз почне застосовуватися пізніше, після використання 40 мільярдів доларів, які виділив Конгрес.

Координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі в інтервʼю “Голосу Америки” додав, що адміністрація все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу.

Ми вдячні Конгресу за цей законодавчий акт. Його було ухвалено на двопартійній основі, і це чітко вказує на те, наскільки члени Конгресу цінують підтримку, надану Україні, і хочуть впевнитись, що ми можемо і надалі це робити,

– сказав Джон Кірбі.

Що таке ленд-ліз?

Закон про ленд-ліз для України Байден підписав 9 травня.

Цей розширює повноваження президента США в угодах щодо постачання військової допомоги Україні та фактично дозволяє віддавати в борг або в лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю.

Тобто, програма ленд-лізу передбачає повернення коштів за отриману техніку.

За ленд-лізом Україна може отримати будь-яку зброю, окрім зброї масового ураження та компонентів до неї.Рішення про передачу озброєння буде прийматися за прискореною процедурою. Згідно із законом президент США просто уповноважує уряд надавати допомогу у тому розмірі, який необхідний.

0 Комментариев