У Росії знищать сотні тон продуктів

news

Голова Россільгоспнагляду Сергій Данкверт анонсував, що в четвер почнуть знищувати партії харчів, які заборонили ввозити у Росію у зв’язку з продуктовим ембарго.

“6 серпня буде низка знищень. Ці партії вже затримані”, – сказав пан Данкверт, якого цитує агенція “Інтерфакс”.

“Я думаю, що зараз буде знищено не більше декількох сотень тонн”, – додав він.

Росіяни тим часом збирають в інтернеті підписи під петицією про скасування такого рішення та про безоплатну передачу продуктів тим, хто їх потребує.

Наразі під петицією на сайті change.org із вимогою скасувати указ про знищення санкційних продуктів підписалися більше ніж 200 тисяч людей.

“Навіщо нам знищувати свіжі європейські продукти, якими можна нагодувати ветеранів, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних, потерпілих від природних катаклізмів та інших нужденних”, – йдеться у петиції.

На ініціативу вже відреагували в Кремлі: речник президента Дмитро Пєсков нагадав, що указ Володимира Путіна набирає чинності 6 серпня і є обов’язковим для виконання: “Поки що потрібно виходити з цього”.

31 липня уряд Росії затвердив процедуру знищення незаконно ввезених до країни продуктів, на які наклали санкції.

Згідно з документом, знищення “проводиться будь-яким доступним способом з дотриманням обов’язкових вимог, передбачених законодавством в області охорони навколишнього середовища”.

“Товари будуть знищуватися різними способами залежно від регіону – де які можливості є. Для м’яса, молочної продукції – максимальне використання утильзаводів, тобто там, де все це можна використовувати як сировину для виготовлення білкового борошна, що піде на корм тваринам”, – розповів помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Олексієнко агенції РСН.

Заборону на імпорт продовольства з країн, які запровадили санкції проти Росії через анексію Криму і конфлікт на сході України, оголосили у серпні 2014-го року.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев