У Новій Зеландії на берег викинулися і загинули кілька сотень китів

news

Понад 400 китів викинулися на берег в Новій Зеландії. Сотні тварин вже загинули на той час, коли волонтери прибули на місце, повідомляє природоохоронний департамент країни.
Це один з наймасовіших випадків самогубства цих ссавців, коли-небудь зареєстрованих в країні, — інформує Корреспондент.net.

За даними департаменту, на берег бухти Голден-Бей новозеландського Південного острова викинулися 416 тварин.

Як повідомили у відомстві, близько 70% китів, які викинулися на берег, загинули. Співробітники департаменту, волонтери та місцеві жителі намагаються врятувати інших — відправляючи їх у відкрите море під час припливу, проте шанси на успіх цієї спроби досить невеликі.

“Зважаючи на кількість загиблих тварин, ми повинні віддавати собі звіт в тому, що вцілілі перебувають в критичному стані”, — каже регіональний керівник департаменту охорони природи Ендрю Ламасон.

Крім того, порятунок тварин ускладнений тим, що на мілині перебуває велика кількість туш загиблих китів, які заважають постраждалим тваринам відплисти у відкрите море.

За словами представника департаменту, більшість вцілілих тварин вже відправлені в море. Місцеві жителі і волонтери, щоб не дати китам знову викинутися на берег, утворили біля берега живий ланцюг.

Випадки масового самогубства китоподібних реєструються досить регулярно. Відправити назад в море тварин — досить складне завдання, і врятувати вдається не багатьох.

У січні минулого року в індійському штаті Тамілнад на півдні країни більше сотні короткоплавникових гринд вночі викинулися на один з пляжів. Місцевим жителям вдалося врятувати тільки більше 30 з них.

Однозначної відповіді на питання, що змушує тварин викидатися на берег, у вчених немає. Найпопулярнішою залишається теорія, згідно з якою щось трапляється з одним або декількома китами, після чого ті видають сигнал лиха, і інші приходять до них на допомогу. У підсумку, якщо хворий дельфін або кит опинився на мілководді, за ним туди ж потрапляють і його родичі.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев