У Миколаєві відкрили п’ять Цифрових освітніх центрів, ще понад 10 запрацює до кінця року

news

Швидка освітня допомога для регіонів постраждалих від війни. 

Благодійний фонд savED відкрив у Миколаєві п’ять Цифрових освітніх центрів на базі ліцею № 55, ліцею № 28, ліцею № 34, економічного ліцею № 1 та класичного ліцею. До кінця року savED також планує створити такі центри у громадах Миколаївської області. Про це під час відкриття центрів у Миколаєві заявила співзасновниця savED, міністерка освіти і науки 2019-2020 Анна Новосад.

Читайте також У Луцьку визначили дошкільні заклади, які працюватимуть влітку 

«Цифрові освітні центри – це своєрідна “швидка освітня допомога” у громадах, що постраждали від наслідків війни. Ми у фонді savED маємо на меті відновити доступ до освіти там, де школи постраждали, де вони зруйновані повністю, або ж де безпекова ситуація не дозволяє дітям навчатись офлайн. У таких випадках наші Цифрові освітні центри стають осередками для відновлення доступу до освітніх активностей, позакласної роботи з дітьми та просто для соціалізації дітей. Адже школа почасти є єдиним місцем для спілкування і взаємодії», – зазначила під час відкриття Центрів у Миколаєві співзасновниця savED Анна Новосад.

Цифрові освітні центри у Миколаєві благодійний фонд savED створив за підтримки Plan International. Також за підтримки програми U-LEAD фонд планує до кінця року облаштувати такі Центри щонайменше у 10-ти громадах області. Разом із тим фонд savED спільно з Plan International облаштують у Миколаєві три комфортні та безпечні шкільні укриття, а також встановлять сучасні системи фільтрації води у 12-ти закладах освіти міста.

«Цифрові освітні центри забезпечать дітям можливість ефективно продовжувати здобувати освіту та соціалізуватися в умовах повномасштабного вторгнення», – заявив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Читайте також На Волині цього року стаціонарні дитячі табори не працюватимуть влітку 

Цифрові освітні центри – це затишні, повністю відремонтовані освітні простори, обладнані сучасними зручними меблями, ноутбуками, планшетами, проєктором та іншою технікою, а також дидактичними матеріалами. Вони мають свою мінібібліотеку та набір настільних ігор для дозвілля. Тут діти можуть підключатись до дистанційного навчання у своїй школі, використовуючи техніку Центру, відвідувати додаткові неформальні заняття (з англійської з носіями онлайн, математики на фінській платформі Eduten, профорієнтації з психологами та фахівцями тощо) та просто проводити час разом із однолітками, щоб соціалізуватись і відчувати підтримку. Відвідувати центри можна всім школярам незалежно від того, в якій школі вони навчаються. Відвідування центрів є безкоштовним.

Довідково

savED — міжнародний благодійний фонд, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни, розв’язаної росією проти України. Фонд заснували влітку 2022 року міністерка освіти і науки України (2019-2020) Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal. savED збирає та аналізує потреби шкіл, проводить оцінку ушкоджень освітньої інфраструктури у регіонах, що постраждали від війни, відновлює пошкоджені школи та шкільні приміщення, облаштовує укриття, створює Цифрові освітні центри, а також реалізує програму для молоді UActive та розробляє освітні концепції та стратегії для шкіл.

0 Комментариев