У Львові планують відкрити Музей наївного мистецтва

news

У Львові почали працювати над створенням Музею наївного мистецтва, де будуть виставлятися твори видатних художників, таких як Марія Примаченко та Никифор Дровняк.

Інформацію про це оприлюднила пресслужба Львівської ОВА.

Ініціативу створення Музею наївного мистецтва підтримує благодійний фонд “Петра”. Фонд планує збирати кошти на музей шляхом проведення різноманітних мистецьких подій, включаючи виставку робіт Марії Примаченко в галереї David Zwirner у США.

Наївне мистецтво є одним із напрямків примітивізму з XVIII по XXI століття, де митці-самоучки, не маючи спеціалізованої освіти, створюють свої твори.

Видатними представниками українського наївного мистецтва є Марія Примаченко, Никифор Дровняк, Марія Буряк, Олександр Вишник, Олена Волкова, Іван Лисенко і Єлизавета Миронова.

Марія Примаченко (1909-1997) була самоучкою-художницею з Київщини та лауреаткою премії імені Тараса Шевченка. Вона створила понад 800 картин, із яких 650 зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва в Києві. У 2022 році президент нагородив Марію Примаченко відзнакою “Національна легенда України”.

На жаль, після російського вторгнення та окупації було спалено музей на Київщині, де зберігалися твори Марії Примаченко.

0 Комментариев