У Луцьку змагалися, хто краще вміє надати першу медичну допомогу. ФОТО
28 жовтня у Луцьку відбувся міський етап обласних змагань з правил надання першої допомоги серед школярів. У змаганнях взяли участь 12 команд загальноосвітніх закладів обласного центру – всього 60 юних медиків, учнів 9-10 класів.
Про це повідомляють в управлінні ДСНС у Волинській області.
У теоретичній частині змагань учасники виконали тестові завдання з правил надання першої долікарської допомоги, знання основ міжнародного гуманітарного права та історії Товариства Червоного Хреста. У практичній частині діти демонструвати командні навики з порядку надання першої долікарської допомоги людям, які потрапили в неприємні ситуації та зазнали фізіологічних та психологічних травм.
Для цього в кабінетах загальноосвітньої школи №7 міста Луцька облаштували три окремі станції, де члени міської організації Червоного Хреста змоделювали різноманітні кризові ситуації. Зокрема, на станції №1 команди надавали допомогу непритомному юнаку, який на велосипеді потрапив у ДТП та зазнав травми голови.
На станції №2 двоє дівчаток начебто травмувалися склом і потребували невідкладної допомоги, а на станції №3 діти демонстрували надання долікарської допомоги людині, яка отримала поранення. У всіх випадках «травми» виглядали максимально реалістично завдяки використанню червоної фарби для імітації людської крові, а рятівникам завжди «допомагали» випадкові перехожі панічними вигуками – це дозволило перевірити уміння юних медиків не втрачати концентрацію в складних ситуаціях.
За виконанням умов конкурсу на кожній станції пильнували декілька членів журі, які оцінювали чимало критеріїв, зокрема дотримання конкурсантами правил особистої безпеки, правильність виконання заходів для порятунку життя потерпілого та виклику кваліфікованої медичної допомоги, самостійність дій кожного з учасників та їх командну роботу.
Як зазначила голова журі тренер міжнародного зразка з надання першої долікарської допомоги обласного осередку Червоного Хреста Марія Дубук, всі учасники конкурсу добре впоралися з поставленими практичними завданнями і продемонстрували вміння швидко орієнтуватись у складних життєвих ситуаціях.
«Це заслуга педагогів та результат невтомної праці юнаків і дівчат з вивчення основ безпеки життєдіяльності. У випадку реальної загрози життю чи здоров’ю людини, ці юні медики-рятівники не розгубляться і зможуть надати потерпілим першу долікарську допомогу до приїзду бригад «швидкої допомоги», – наголосила голова журі.
Команда-переможець міського етапу буде визначена за найменшою кількістю штрафних балів у відомостях всіх суддів змагань після ретельного підрахунку. Вона візьме участь в обласному конкурсі, на якому буде вже 5 станцій з практичної перевірки знань учасників.
Автор статті: Олег Горох