У Луцьку збирали кошти на будівництво храму у Волновасі. ФОТО

news

У Палаці культури міста Луцька відбувся благодійний аукціон, виручені під час якого кошти використають на будівництво храму Святого Миколая-Чудотворця у Волновасі Донецької області. Заплановано, окрім самого храму, звести дзвіницю, гуманітарний центр із недільною школою та сквер. Сам храм сподіваються збудувати за найближчі кілька місяців.

Повідомляють на сайті Луцькради.

Ідея звести духовний осередок у пам’ять про загиблих захисників України виникла в небайдужих до долі нашої держави краян у підтримку пропозиції покійного Луцького міського голови Миколи Романюка. Адже обласний центр Волині і місто Волноваха стали містами-побратимами у складний для історії України час – у період найкривавіших протистоянь російському агресору на Сході. І перші масштабні жертви тієї неоголошеної війни – бійці 51 окремої механізованої бригади, що були розстріляні поблизу цього місця 22 травня 2014 року.

Передувала аукціону прес-конференція для представників мас-медіа за участю народних депутатів України Ірини Констанкевич, Ігоря Лапіна та Дмитра Лубінця, секретаря Луцької міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика, радника голови Волинської облдержадміністрації Тараса Яковлева, митрополита Луцького і Волинського Михаїла, голови робочої групи з будівництва храму у місті Волноваха Володимира Мельниковича, виконавчого директора БФ “Волинь-2014”, помічника народного депутата України Олександра Пизи, заступника начальника управління СБУ у Волинській області Владислава Васильєва, голови Волноваської районної державної адміністрації Олександра Баранника, голови Волноваської районної ради Валерія Лубінця, в.о. Волноваського міського голови Ігора Ісміханова. Учасники розмови наголошували на важливості спільного будівництва храму у Волновасі, об’єднанні України.

Спільне будівництво храму у Волновасі відбувається під гаслом: “Луцьк – Волноваха: разом збудуємо храм”. Збір коштів проводить благодійний фонд “Волинь-2014”. Уже зібрано більше одного мільйона гривень. Загалом, на будівництво необхідно у межах 5 мільйонів гривень.

З метою збору коштів на зведення храму Святого Миколая-Чудотворця у Волновасі було організовано благодійний аукціон. Учасники аукціону мали можливість позмагатися за 18 лотів, серед яких особиста ручка “Parker” покійного Луцького міського голови Миколи Романюка, годинник народного депутата України Сергія Мартиняка, тактичні окуляри народного депутата України Ігоря Лапіна, копія ключа-капсули, яка закладена з посланням для нащадків у фундамент храму Святого Миколая-Чудотворця у Волновасі, настільний годинник митрополита Луцького і Волинського Михаїла, стародавня скрипка, картини бійців АТО тощо.

Гості, які взяли участь у благодійному аукціоні, активно торгувалися за лоти. Найбільше коштів було виручено за копію капсули, закладеної 19 травня 2017 року у Волновасі на місці будівництва храму – 50 тисяч гривень (придбав народний депутат України Дмитро Лубінець), ікону “Богородиця Покрова” – 40 000 гривень (депутат Волинської обласної ради Валерій Діброва), ковану інсталяцію “Сонце України сходить Донбасі” – 39 000 гривень (народний депутат України Ірина Констанкевич).

У концертній програмі заходу були представлені народний артист Богдан Сташків, народна артистка Надія Шестак, народний артист Василь Чепелюк, заслужений артист Адам Горбатюк, заслужений працівник культури України В’ячеслав Судима, лауреатка багатьох пісенних конкурсів Галина Конах та інші.

Ті, хто не зміг купити представлені речі на аукціоні, мали можливість придбати собі речі на ярмарку, який діяв у фойє Палацу культури міста Луцька, та пожертвувати кошти у скриньки.

Загалом під час благодійного аукціону було зібрано 558 484 гривні, однак, кошти продовжують й надалі надходити. Також подаровано церковного інвентарю на суму близько 30000 гривень.

Довідково:

Пожертвувати кошти на зведення храму Святого Миколая Чудотворця можна за реквізитами: БФ «Волинь-2014» (ЄДРПОУ 39374494), на р/р 26004301625739, філія Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 303398, ЄДРПОУ банку 09303328.

0 Комментариев