У Луцьку запустять програму безкоштовної вакцинації школярок проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)

news

У Луцьку планується запуск програми безкоштовної вакцинації дівчаток у віці від 9 до 14 років проти вірусу папіломи людини. Зробити це можуть вже приблизно з початку нового навчального року. Міська рада затвердила цю програму, в рамках якої передбачено придбання двовалентної вакцини.

Про це повідомила співавторка програми, засновниця благодійної організації “Фонд боротьби з раком” Марія Адамчук-Коротицька.

Чого очікувати метеозалежним від червня 2023: Коли будуть магнітні бурі та якої потужності

За словами громадської діячки, після виділення коштів на програму, планується закупівля партії двовалентних вакцин від одного виробника.

Думаю, що за декілька місяців вакцину закуплять, і відразу будуть вакцинувати дівчаток. Ми зі своєї сторони будемо робити інформаційну кампанію. Ми довго до цього йшли і раді, що програму затвердили. Думаю, що на початку осені чи раніше вакцинація вже розпочнеться,

– говорить Марія Адамчук-Коротицька.

Щороку в Україні у понад 1000 дітей діагностують онко: їм необхідне переливання крові

Камінь-Каширська міська рада також затвердила аналогічну програму, але поки що не проводила вакцинацію школярок у цій громаді до повномасштабної реалізації програми.

Наша організація “Фонд боротьби з раком” рік перечекала, і зараз розпочинаємо адвокаційну кампанію, спрямовану на нашу громаду, щоб й інші громади такі програми затвердили. Наша ціль – щоб кожна громада Волині виділила кошти на вакцинацію проти ВПЛ,

– додала громадська діячка.

Зараз в міській дитячій поліклініці складають попередні паперові списки з батьків, які планують вакцинувати своїх доньок проти даної вірусної інфекції. Цю інформацію підтвердив Володимир Лотвін, начальник управління охорони здоров’я Луцькради:

Якщо декларанти звертаються, то лікарі можуть брати на лист очікування з охочих. Людей вже записують та інформують про ці щеплення.

Хочеться солоденького? Що з цим робити?

Він також зазначив, що наступним етапом буде виділення коштів на закупівлю препаратів для щеплення проти вірусу папіломи людини.

Під час сесії міської ради 31 травня була затверджена “Програма профілактики раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9–14 років проти вірусу папіломи людини на 2023–2027 роки” для Луцької громади. Ця програма має тривати протягом п’яти років.

На реалізацію програми було затверджено бюджет у розмірі 6 мільйонів гривень (1,2 млн грн на рік). З цих коштів 5 мільйонів будуть використані на закупівлю вакцини проти вірусу папіломи людини для вакцинації дівчат віком 9–14 років, а 1 мільйон гривень буде спрямовано на інформаційні кампанії з профілактики та раннього виявлення раку шийки матки, а також на вакцинацію дівчат-підлітків.

Які безкоштовні обстеження можна отримати через направлення сімейного лікаря?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев